Бустерна доза: з 1 лютого в «Дії» можна згенерувати новий COVID-сертифікат

01 Лютого 2022 1:40 Поділитися

МОЗ повідомляє, що з 1 лютого запрацював технічний функціонал для генерування нових цифрових документів про щеплення. Тому всі, хто отримав бустерну дозу вакцини від COVID-19, можуть завантажити новий COVID-сертифікат. Для цього достатньо надіслати запит на порталі чи в застосунку «Дія». Зробити це можна одразу, в перший день після введення дози вакцини проти COVID-19, щойно медики введуть дані про вакцинацію до електронної системи охорони здоров’я. Термін дії такого документа становитиме 270 днів, як і в усіх країнах ЄС.

«Як і обіцяли, всі, хто отримав бустерну дозу щеплення від COVID-19, можуть завантажити новий COVID-сертифікат. Наразі понад 350 тис. українців посилили свій захист та вже отримали бустерну дозу антиковідної вакцини. Принаймні 1 дозою вже вакциновано половину дорослого населення. Більше 47% отримали повний базовий курс вакцинації, а саме 2 дози. Збільшення відсотку вакцинованих українців дозволить нам з більшою впевненістю дивитися в майбутнє», — заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Новим цифровим документом можна користуватися як всередині країни під час введення карантинних обмежень, так і за кордоном. Зокрема, український COVID-сертифікат після бустерної дози буде чинним в Україні з дня вакцинації, а в країнах, які входять до Довірчої мережі, — з 14-го дня від дати щеплення. Сертифікат генерується за умови використання будь-якої з дозволених схем поєднання вакцин, визнаних в Україні.

У МОЗ зазначають, що для бустерної дози Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) рекомендує надавати перевагу м-РНК-вакцинам — Moderna або Comirnaty, незалежно від того, якою вакциною раніше було проведено повний цикл вакцинації.

Слід зазначити, що окрім COVID-сертифіката, українці, які отримали бустер, зможуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Медичний документ видається за місцем щеплення чи в сімейного лікаря, та в ньому мають бути перелічені всі дози вакцин проти COVID-19 відповідно до вимог. Цей документ, як і COVID-сертифікат, буде чинним 270 днів, рахуючи від дати останнього щеплення проти COVID-19.

Нагадаємо, що 2 тиж тому Уряд, вслід за рішенням Європейського Союзу, скоротив термін дії «зелених» COVID-сертифікатів. Їх термін дії замість 365 тепер становить 270 днів. Щоб новий термін сертифіката коректно відображався у додатку «Дія», слід згенерувати свій документ повторно. Це важливо зробити, оскільки після того, як сплине 270 днів від останньої дози повної вакцинації, документ втратить чинність.

За матеріалами moz.gov.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*