Як знизити ризик інфікування дітей COVID-19: поради МОЗ

07 Лютого 2022 12:36 Поділитися

МОЗ повідомляє, що з початку 2022 р. кількість дітей, госпіталізованих із COVID-19 або підозрою на нього, зросла майже в чотири рази. Так, станом на 3 лютого включно на стаціонарному лікуванні знаходиться 2084 дитини з діагнозом COVID-19 та 450 дітей із підозрою на нього. Тоді як на 2 січня ці цифри становили 363 захворілі дитини та 322 — з підозрою.

У зв’язку із цим у Міністерстві оприлюднили рекомендації щодо того, як батьки можуть попередити зараження дітей коронавірусом, зокрема, слід:

  • навчити дітей регулярно мити руки з милом щонайменше 20 с;
  • навчити дітей кашляти й чхати в серветку або згин ліктя;
  • навчити дітей не підходити до хворих ближче, ніж на півтора–два метри;
  • хворі діти мають залишатися вдома, не відвідувати дошкільні заклади й школи;
  • дітям і батькам слід утримуватися від відвідування місць скупчення людей;
  • вакцинувати від COVID-19 дітей від 12 років;
  • вакцинуватися самим.

Також у МОЗ нагадують, що в Україні дітей віком від 12 років щеплять від COVID-19 вакциною Comirnaty від Pfizer/BioNTech. За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань США (Centers for Disease Control and Prevention — CDC), на середину жовтня 2021 р., вона на 93% ефективна проти госпіталізації підлітків віком 12–18 років.

Для того, щоб вакцинувати дитину 12–17 років від коронавірусної хвороби, батькам достатньо просто записати її до будь-якого пункту чи центру щеплення. Адреси та контакти центрів та пунктів можна знайти на vaccination.covid19.gov.ua/list або за тел.: 0 800 60-20-19.

При цьому слід пам’ятати, що дітям віком 12–13 років для щеплення необхідна згода одного з батьків або опікуна. Для дітей від 14 років згода батьків не потрібна, достатньо їхнього власного бажання вакцинуватися.

За матеріалами moz.gov.ua

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті