Пацієнти зможуть безоплатно отримати інсулін за електронним чи паперовим рецептом

14 Березня 2022 9:57 Поділитися

Всі 47 препаратів інсуліну, включені до Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за Програмою медичних гарантій, тепер повністю безоплатні на період дії воєнного стану. Про це повідомила Національна служба здоров’я України (НСЗУ) 13 березня на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

Пацієнти з цукровим діабетом, які мають рецепт, зможуть отримувати інсулін без доплати. Це стосується всіх 47 препаратів незалежно від типу та форми випуску, а також категорій, до яких належать пацієнти.

НСЗУ відшкодовуватиме аптекам повну вартість відпущеного інсуліну. Відповідну постанову № 260 «Про внесення зміни до Порядку реімбурсації лікарських засобів» Уряд прийняв 12 березня. «Тож ті пацієнти, які раніше здійснювали доплату, зараз зможуть отримувати інсулін повністю безоплатно. Для цього не потрібно створювати ані нових планів лікування, ані нових рецептів, якщо попередній ще не погашено», — додали в НСЗУ.

Відповідно до змін на період дії воєнного стану:

  • суб’єктам господарювання за договорами про реімбурсацію здійснюється повне відшкодування вартості (реімбурсація) препаратів інсуліну з держбюджету;
  • доплата з пацієнтів не стягується, положення щодо часткового відшкодування вартості препаратів інсуліну, розрахунку суми доплати за препарати інсуліну, що сплачуються пацієнтами аптечному закладу, — не застосовуються;
  • розмір реімбурсації первинної упаковки торгової назви препарату інсуліну визначається на рівні роздрібної ціни за первинну упаковку торгової назви препарату інсуліну для всіх категорій пацієнтів, передбачених порядком, та типів і форм випуску таких препаратів.

Раніше Кабінетом Міністрів були прийняті зміни, які дозволили в умовах воєнного стану отримувати інсулін як за електронним, так і паперовим рецептом. Це зроблено, щоб навіть під час перебоїв з електроенергією чи інтернетом лікар мав можливість виписати рецепт, а аптеки — його погасити.

У випадку, коли лікар має доступ до електронної системи охорони здоров’я, він створить електронний рецепт, і його номер та код підтвердження надійде на телефон пацієнту. У разі відсутності доступу до електронної системи охорони здоров’я лікар випише паперовий рецепт, поставивши свій підпис та печатку.

Рецепт на інсулін виписує:

  • сімейний лікар, терапевт чи педіатр, з яким у пацієнта укладена декларація (відповідно до плану лікування, складеного ендокринологом);
  • будь-який інший сімейний лікар, терапевт чи педіатр, з яким декларації пацієнт не має;
  • ендокринолог.

Аптеки, які відпускають лікарські засоби у рамках програми «Доступні ліки» за договором з НСЗУ, приймають і паперові, і електронні рецепти та видають призначений інсулін за наявності. Список аптек, де є інсулін: https://bit.ly/apteky_insul. Список постійно оновлюється. Перед тим, як прямувати до найближчої аптеки, варто зателефонувати туди, щоб дізнатися години її роботи та уточнити наявність інсуліну.

За матеріалами www.facebook.com/nszu.ukr

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті