МОЗ наполягає на скороченні міжнародними фармкомпаніями асортименту ліків, які постачаються в росію

05 Травня 2022 4:12 Поділитися

Перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда 4 травня, під час зустрічі з представниками українських офісів фармкомпаній, які входять до Європейської Бізнес Асоціації (European Business Association) та Американської торговельної палати в Україні, повідомив, що Міністерство охорони здоров’я України наполягає на тому, щоб міжнародні фармацевтичні компанії, які не припинили продаж лікарських засобів та медичного обладнання в росії за всі 70 днів війни, скоротили асортимент ліків, що ввозяться туди. Йдеться, зокрема, про генеричні препарати, які мають відповідники в росії.

«Безперечно, міжнародний фармацевтичний бізнес багато інвестує в перемогу України. Але у них в руках є ще більш потужний інструмент, тому МОЗ наполягає на скороченні присутності генеричних препаратів виробництва міжнародних фармацевтичних компаній у торгових мережах російської федерації. Крім того, вчора (прим. ред.: йдеться про 3 травня) Верховна Рада підтримала за основу законопроєкт, який передбачає призупинення в Україні реєстрації препаратів, у виробництві яких прямо чи опосередковано бере участь рф», — зазначив О. Комаріда.

За словами заступника міністра, хоч прибутки від продажу ліків, отримані виробниками в росії, можуть витрачатися як гуманітарна допомога для України, непрямі надходження від роботи в рф, а саме: податки, доходи аптек, що використовуються для виплат зарплати працівникам, — йдуть у бюджет країни-агресора.

За матеріалами moz.gov.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті