МОЗ обговорює можливість спрощення прекваліфікації лікарських засобів, вироблених українськими фармкомпаніями

19 Травня 2022 11:30 Поділитися

МОЗ України повідомляє, що в рамках співпраці з Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) ініційовано діалог щодо спрощення прекваліфікації лікарських засобів, вироблених українськими фармацевтичними компаніями, на час війни. Про це повідомив перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда під час зустрічі з директором Європейського регіонального бюро ВООЗ Гансом Клюге.

«Ми дуже вдячні Всесвітній організації охорони здоров’я за систематичну підтримку українського фармацевтичного сектору. І в рамках цієї підтримки ми готові ініціювати перемовини, щоб спростити умови прекваліфікації ВООЗ українських препаратів на час війни. Зокрема, говоримо про зниження вартості прекваліфікації, простіші умови онлайн-інспекцій тощо. Завдяки спрощеній прекваліфікації українські виробники зможуть виходити на більш широкий ринок та стануть конкурентнішими для закупівель власне ВООЗ», — зазначив перший заступник міністра.

Варто також відзначити, що саме завдяки співробітництву з ВООЗ Україна отримала технологію мРНК-вакцини та можливість локалізації її подальшого виробництва на одному з підприємств України — в компанії «Дарниця».

Також зазначається, що МОЗ нещодавно почало процедуру самооцінювання національної регуляторної системи, так званий «бенчмаркінг». Ця процедура, яку проводить ВООЗ, допоможе МОЗ та іншим органам медичної галузі України визначити сильні сторони та напрямки для покращення регуляторної політики та розробити план для подальшого розвитку. Під час зустрічі експерти ВООЗ підтвердили продовження розпочатої процедури з липня цього року.

За матеріалами moz.gov.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*