Ймовірність поширення вірусу мавпячої віспи в Україні мінімальна — Ігор Кузін

24 Травня 2022 4:41 Поділитися

Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар України, заявив, що ймовірність поширення в Україні вірусу мавпячої віспи дуже низька. Про це йдеться на сайті МОЗ України.

«Ризик поширення мавпячої віспи на території України дуже низький. Дійсно, зараз у світі, зокрема у країнах Європейського Союзу, зареєстровано 258 випадків (включно з підозрами на це захворювання). Проте Україна не є транзитною країною для подорожей у країни Африки. Разом із тим вірус дійсно є стабільним, не так швидко мутує, як, наприклад, коронавірус, і перебіг є доволі легким, набагато легшим, ніж у натуральної віспи», — зазначив головний державний санітарний лікар.

Водночас І. Кузін наголосив, що українська система охорони здоров’я вже має вказівки, як діагностувати це захворювання. Тобто зараз країна перебуває на етапі моніторингу ситуації, що склалася. Станом на 24 травня в Україні випадки мавпячої віспи не зафіксовані. Окрім того, він зауважив, що для зараження необхідний тривалий контакт з інфікованою людиною. Зараз це малоймовірно, враховуючи те, що наразі туристичних маршрутів досить обмежена кількість.

Головний державний санітарний лікар також пояснив, чому українці, які повертаються додому з-за кордону, не становлять загрози для поширення вірусу мавпячої віспи.

За його словами, система епідеміологічного нагляду в кожній країні передбачає детальне розслідування випадків захворювання та відстеження контактних осіб. Це означає, що навіть якщо виникне ситуація, за якої громадянин України матиме контакт із людиною, інфікованою цим вірусом, або сам захворіє, то до повного одужання він не зможе покинути країну перебування.

За матеріалами moz.gov.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті