Мавпяча віспа: кількість випадків поза межами Африки зросла до 780 за 3 тиж

07 Червня 2022 1:35 Поділитися

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), станом на 2 червня 2022 р. зафіксовано 780 підтверджених випадків віспи мавп у країнах, де вірус зазвичай не виявляють.

Це приблизно втричі більше, ніж 257 випадків, про які повідомлялося тиждень тому.

На думку експертів ВООЗ, дані за останні 3 тиж, ймовірно, є заниженими, а глобальний рівень ризику оцінюється як «помірний».

Інфекція зазвичай має легкий перебіг, але наразі вона вперше широко поширилася поза межами Центральної та Західної Африки.

ВООЗ повідомила, що випадки захворювання було виявлено у 27 країнах, де воно не є «ендемічним», тобто в місцях, де не очікується його виявлення.

Більшість із нових випадків зафіксовано в Європі та Північній Америці, а також незначна кількість у Мексиці, Аргентині, Марокко та Об’єднаних Арабських Еміратах.

Найбільше випадків у Великобританії — 207, за нею йдуть Іспанія — 156 та Португалія — 138.

В Угорщині зафіксовано 1 випадок, в Чехії та Словенії — по 6, у Франції — 33, у Німеччині — 57.

У своєму останньому повідомленні ВООЗ зазначила, що деякі країни повідомляють про те, що нові випадки реєструють поза ланцюгами відомих контактів з раніше підтвердженими випадками, що свідчить про те, що ланцюги передачі мають прогалини через невиявлення поширення вірусу. Тож, існує висока ймовірність того, що і в інших країнах продовжать виявляти випадки захворювання і буде спостерігатися подальше поширення вірусу.

У той час як нинішній ризик для здоров’я людини при зараженні мавпячою віспою, розрахований в основному на основі даних, отриманих у регіонах його ендемічного поширення, є низьким, він може стати високим, якщо вірус стане поширеним у країнах, де його зазвичай не відзначають. Про смертельні випадки в результаті нинішнього спалаху не повідомляється.

ВООЗ заявила, що більшість, але не всі випадки, зареєстровані на даний момент, стосувалися чоловіків, які мали секс з чоловіками. Немає доказів того, що мавпяча віспа передається статевим шляхом, але заразитися нею можна при тісному контакті.

ВООЗ заявила, що багато випадків не мають типової клінічної картини для мавпячої віспи. Так, інколи пустули з’являються перед початком лихоманки.

У більшості випадків захворювання минає самостійно протягом кількох тижнів. Симптоми включають лихоманку, головний біль, набряки, біль у спині, болі у м’язах, а також висипання, які проходять різні стадії.

Однак мавпяча віспа іноді може мати більш тяжкий перебіг, і, як повідомлялося, в минулому спричиняла смертельні випадки в Західній Африці.

За матеріалами www.who.int

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті