НСЗУ повернула оплату лікарням за фактично надані послуги на основі е-даних

06 Липня 2022 3:34 Поділитися

Національна служба здоров’я України (НСЗУ) інформує, що 1 липня Уряд затвердив постанову № 741 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо забезпечення реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення». Зауважимо, що ця постанова набула чинності у зв’язку з опублікуванням у газеті «Урядовий кур’єр» від 1 липня № 144.

Зміни стосуються реалізації програми медичних гарантій і повертають оплату медичним закладам, які уклали договори з НСЗУ, за фактично надані послуги та пролікованих пацієнтів. Детальніше про зміни:

  1. знову стає обов’язковим подання звітів про медичні послуги та застосовується оплата на основі цих звітів, сформованих в електронній системі охорони здоров’я.

Виняток — ті медичні заклади,  які станом на перший день звітного періоду розташовані в районі бойових дій або перебувають в тимчасовій окупації. Перелік таких територій визначається наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Після виключення із цього переліку медичні заклади мають вести медичні записи. Через місяць після того, як відповідну територіальну громаду виключено із зазначеного переліку, розпочинається оплата за фактично надані послуги;

  1. НСЗУ виплачуватиме фіксовану суму на рівні 1/12 від запланованої вартості медичних послуг за відповідним пакетом на 2022 р. закладам, які станом на перший день звітного періоду розташовані в районі проведення бойових дій або які перебувають в тимчасовій окупації, аби забезпечити їх стабільне фінансування і надати пацієнтам доступ до медичної допомоги.

Решта медичних закладів будуть отримувати оплату на основі електронних даних. Це дозволить закладам, у яких збільшився потік пацієнтів, отримувати більше коштів за договором з НСЗУ і мати більше можливостей для надання якісної допомоги хворим і для мотивації своїх працівників.

«З початком війни Уряд оперативно прийняв певні зміни до Порядку реалізації програми медичних гарантій. Це були кроки, які дозволили забезпечити безперебійне фінансування лікарень та доступ пацієнтів до медичної допомоги у надзвичайній ситуації. Але протягом цих 4 міс ми побачили, що попри війну, немає закладів, які б перестали вносити дані про пролікований випадок, перестали вносити до електронної системи охорони здоров’я декларації, здійснювати електронні направлення та виписувати електронні рецепти.

Тому ми повертаємося до оплати на основі електронних даних. Ті надавачі медичних послуг, які обслуговуватимуть більшу кількість пацієнтів, отримають більше коштів. Надавачі медичних послуг, розташовані в окупованих регіонах або там, де ведуться бойові дії, продовжуватимуть отримувати стабільне фінансування у вигляді фіксованих виплат», — наголосила голова НСЗУ Наталія Гусак.

За матеріалами facebook.com/nszu.ukr

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті