Блокування розмитнення гуманітарних ліків — бізнес закликає до термінового внесення змін у законодавство

12 Липня 2022 10:26 Поділитися

Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) закликає Уряд якнайшвидше внести зміни до постанови КМУ від 1 березня 2022 р. № 174 «Деякі питання пропуску гуманітарної допомоги через митний кордон України в умовах воєнного стану» задля термінового розблокування розмитнення та подальшого постачання закладам охорони здоров’я лікарських засобів у якості гуманітарної допомоги, які були ввезені на митну територію України як комерційний вантаж і знаходяться на митних складах.

За інформацією компаній — членів Комітету з охорони здоров’я ЄБА, близько 1 міс заблоковано митне оформлення 229 247 упаковок необхідних лікарських засобів вартістю понад 56 млн грн. Серед заблокованих ліків знеболювальні, онкологічні, імуносупресивні препарати для лікування хворих у до- та післяопераційний період трансплантації, серцево-судинні, нестероїдні протизапальні, офтальмологічні препарати, антидепресанти, антибактеріальні лікарські засоби, антигістаміни, інгібітори, гормони. 20 отримувачів гуманітарної допомоги, а саме: клінічні лікарні, медичні центри й велика кількість пацієнтів в Україні не мають змоги отримати необхідні лікарські засоби за їх запитом у якості гуманітарної допомоги.

Постановою КМУ № 174 регламентовано питання пропуску гуманітарної допомоги через митний кордон України в умовах воєнного стану, однак не врегульовано питання пропуску, митного оформлення та видачі гуманітарної допомоги, ввезеної до моменту введення воєнного стану на митну територію України як комерційний вантаж, що наразі знаходиться на митних складах, але за ініціативою власників вантажу (донорів), зокрема компаній — членів Комітету з охорони здоров’я ЄБА, ініційовано оформлення і передача такого комерційного вантажу в якості гуманітарної допомоги через військову агресію російської федерації проти України.

Компанії — члени Комітету з охорони здоров’я ЄБА повідомляють, що митними органами не здійснюється розмитнення гуманітарної допомоги, ввезеної як комерційний вантаж, через відсутність такої підстави у постанові КМУ № 174. Водночас Міністерство соціальної політики України та військові адміністрації повідомляють представникам компаній та митних складів про відсутність окремої процедури погодження надання такої гуманітарної допомоги та посилаються на необхідність застосування постанови КМУ № 174.

ЄБА звертається до Кабінету Міністрів України, Міністерства соціальної політики, Державної митної служби України з проханням сприяти якнайшвидшому розмитненню лікарських засобів у якості гуманітарної допомоги, ввезених до введення воєнного стану як комерційний вантаж. Відповідні пропозиції щодо змін до постанови КМУ № 174 ЄБА надала у своєму листі.

За матеріалами eba.com.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті