Два джерела інформації про ветеринарні ліки у ЄС

11 Серпня 2022 2:41 Поділитися

Європейське агентство з лікарських засобів (European Medicines Agency – ЕМА) нагадує: із січня 2022 р. уся інформація про ветеринарні ліки у ЄС зібрана в одному місці завдяки створенню бази даних ветеринарних препаратів. Доступ до неї реалізовано через два інтерфейси:

  • для широкого загалу — через інформаційний вебсайт (Veterinary Medicines information website — health.europa.eu). Він містить оновлювальну інформацію про дозволи на маркетинг у країнах ЄС, Норвегії, Ісландії та Ліхтенштейні, дозволяє повідомляти про підозрювані побічні реакції та порівнювати препарати між собою. З цією метою інформація з відповідних розділів про два обрані продукти розміщується у стовпчиках поруч. У базі можливий пошук за назвою препарату, діючої речовини, кодом АТС-класифікації, видом тварин. Додаткові параметри включають: країну, спосіб застосування, маркетинговий статус, дату схвалення;
  • для регуляторів та власників дозволів на маркетинг — через Базу даних про продукти ЄС (Union Product Database).

Необхідність в узагальненій інформації про ветеринарні ліки закріплена Регламентом (ЄС) 2019/6 (REGULATION (EU) 2019/6) Європейського парламенту та Ради про ветеринарні лікарські засоби, який почав діяти у всіх державах — членах Європейського Союзу 28 січня 2022 р. Його застосування спрямоване на підвищення доступності ветеринарних препаратів, конкурентоспроможності та поширення інновацій у цьому секторі, а також на зниження адміністративного навантаження. Гармонізації українського законодавства з європейським буде досягнуто 21 березня 2023 р., з набуттям чинності законом (№ 1206-IX) «Про ветеринарну медицину».

За матеріалами www.ema.europa.eu

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті