Деконтамінація медичних відходів: МОЗ та Світовий банк готують інфраструктурний проєкт

10 Листопада 2022 11:55 Поділитися

Заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін під час наради з керівниками структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської військових адміністрацій повідомив, що у планах МОЗ закупити 50 комплектів для деконтамінації епідемічно небезпечних медичних відходів для закладів охорони здоров’я для всіх областей та Києва відповідно до визначеної регіонами потреби.

«Це черговий крок серед комплексу заходів з організації безпечного поводження з медичними відходами, зокрема тими, що утворюються в результаті вакцинації», — йдеться в повідомленні.

І. Кузін також зауважив, що запланована закупівля обладнання для деконтамінації інфекційно небезпечних медичних відходів — унікальний інфраструктурний проєкт, завдяки якому буде створено умови для знезараження медичних відходів, які після перероблення придатні до повторного використання.

Наразі в Україні немає жодної установи чи компанії, яка б обробляла медичні відходи методом стерилізації. Заклади охорони здоров’я, які встановлять нове обладнання, заощадять на закупівлі послуг з утилізації медичних відходів. Такий результат є однією з принципових цілей спільних проєктів МОЗ України та Світового банку, спрямованих на розвиток інфраструктури медичних закладів в Україні.

Варто зауважити, що мова йде про епідемічно небезпечні медичні відходи, до яких належать будь-які відходи, які мали контакт із біологічними рідинами. До цієї категорії відносять також відходи, які залишаються під час та після догляду за пацієнтами з COVID-19. До комплекту обладнання для деконтамінації входять стерилізатор, повітряний компресор та станції підготовки технологічної води.

Заклади охорони здоров’я, у яких є можливість і доцільність встановити таке обладнання, будуть визначені в результаті ретельного відбору з урахуванням потреби регіону, розташування і можливості надавати послуги з деконтамінації іншим закладам, розташованим у сусідніх районах, а також спроможності підготувати приміщення з комунікаціями відповідно до вимог.

За матеріалами moz.gov.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті