МОЗ пропонує підвищити рівень дозволеного ТГК у технічних коноплях

28 Грудня 2022 5:38 Поділитися

28 грудня Міністерство охорони здоров’я оприлюднило для громадського обговорення проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів» (далі — проєкт постанови).

Проєктом постанови пропонується внести зміни до Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого постановою КМУ від 06.05.2000 р. № 770.

Отже, пропонується збільшення дозволеного вмісту тетрагідроканабінолу (ТГК) в рослинах роду коноплі (Cannabis), які використовуються для промислових цілей, з 0,08% до 0,3%.

Окрім того, проєктом акта також пропонується доповнити новими позиціями:

  • Список № 1 Таблиці I «Особливо небезпечні наркотичні засоби, обіг яких заборонено»;
  • Список № 2 Таблиці I «Особливо небезпечні психотропні речовини, обіг яких
    заборонено». Разом з доповненнями проєктом пропонується виключити із зазначеного списку психотропну речовину «альфа-бромвалерофенон»;
  • із Списку № 2 Таблиці ІІ «Психотропні речовини, обіг яких обмежено» пропонується виключити лікарський засіб Набіксімолс (стандартизований екстракт канабісу з однаковим вмістом ТГК та канабідіолу);
  • Список № 2 Таблиці ІІІ «Психотропні речовини, обіг яких обмежено і стосовно яких допускаються виключення деяких заходів контролю»;
  • Список № 1 Таблиці IV «Прекурсори, обіг яких обмежено і стосовно яких встановлюються заходи контролю».

Як зазначається в супровідній документації, запропоновані зміни спрямовані на посилення державного контролю за обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у зв’язку з їх особливою небезпекою для життя і здоров’я людей. Вказані зміни також дозволять суб’єктам господарювання здійснювати законну діяльність із культивування технічних конопель із вмістом ТГК 0,3%. Окрім того, передбачається, що у разі прийняття постанови планується розвиток технічного коноплярства в Україні.

Пропозиції та зауваження до проєкту постанови необхідно надсилати протягом 30 днів з дати публікації на адресу МОЗ України в письмовому або електронному вигляді за адресою: вул. Грушевського, 7, м. Київ, 01601, тел.: (044) 253-72-71, e-mail: a.m.shemet@moz.gov.ua.

Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті