Доступні ліки: яку інформацію слід зазначати в рецепті? (Оновлено)

МОЗ України оприлюднило пам’ятку про те, яка інформація має міститися в рецепті на препарати за програмою «Доступні ліки». Наголошується, що наразі рецепт може бути паперовим або електронним.

Так, у разі якщо лікар має доступ до електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ), він створює електронний рецепт. Після створення рецепта на мобільний телефон пацієнта надходить СМС-повідомлення з унікальним номером рецепта та кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці. Зміст СМС-повідомлення: «Ваш рецепт: ****-****-****-****. Код підтвердження: ****» — ця комбінація із 16 цифр і є електронним рецептом.

Ті, хто не мають телефона або бажають отримати продубльований на папері рецепт, можуть попросити лікаря надрукувати його у вигляді інформаційної пам’ятки.

Також у разі відсутності доступу до ЕСОЗ лікар може виписати паперовий рецепт на формі рецептурного бланка № 1. Він містить інформацію про медичний заклад, лікаря та пацієнта, завіряється підписом лікаря та печаткою.

У рецепті лікар має зазначити, чи препарат повністю безоплатний для пацієнта, чи з доплатою. Крім того, сам лікарський засіб виписується за міжнародною непатентованою назвою (МНН), вказується одне найменування на один рецепт (прим.ред.: зауважимо, що на сайті МОЗ зазначено, що в рецепті має міститися не більше трьох найменувань. Однак відповідно до пп. 10 п. 4. Розділу ІІІ Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення для ліків, вартість яких підлягає державному відшкодуванню, має зазначатися лише одне найменування на рецептурному бланку форми № 1 (ф-1)).

Наразі лікарям дозволено виписувати рецепти на препарати за програмою «Доступні ліки» із розрахунку на місяць лікування.

За матеріалами moz.gov.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Наталія 18.01.2023 2:15
Відповідно до розділу ІІІ пункту 4. підпункту 10) «Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення», затверджених Наказом МОЗ № 360 від 19.07.2005 : 10) на рецептурних бланках форми № 1 (ф-1) дозволяється виписувати не більше трьох найменувань лікарських засобів. Одне найменування лікарського засобу виписується у разі призначення: пільговим категоріям населення на рецептурному бланку форми № 1 (ф-1); лікарських засобів, вартість яких підлягає державному відшкодуванню, на рецептурному бланку форми № 1 (ф-1); лікарських засобів на спеціальному рецептурному бланку форми № 3 (ф-3). В пам'ятці зазначено, що не більше трьох найменувань. Так, як правильно?
Євген 18.01.2023 3:12
Добрий день. Ви абсолютно праві, внесли виправлення

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті