Система БПР: яких новацій варто очікувати?

28 Березня 2023 5:20 Поділитися

Міністерство охорони здоров’я України оприлюднило для громадського обговорення проєкт постанови КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 14 липня 2021 р. № 725» (далі — проєкт постанови). Це один з ключових документів, що регулюватиме питання безперервного професійного розвитку (БПР) медичної спільноти.

Серед змін, які пропонується внести проєктом акта, — залучення до БПР:

  • фармацевтів та медичних сестер, які працюють в державних органах та органах місцевого самоврядування, профспілках та Товаристві Червоного Хреста;
  • професіоналів та фахівців у галузі охорони здоров’я (фізичні терапевти, ерготерапевти та їх асистенти);
  • асистентів фармацевтів;
  • професіоналів з вищою немедичною освітою, які працюють у системі охорони здоров’я (фахівці з громадського здоров’я, біологи, хіміки, психологи, капелани).

Окрім того, детальніше виписано порядок реєстрації провайдерів БПР та передбачено затвердження МОЗ порядку подання та розгляду скарг учасника заходу БПР на дії провайдера. Також доповнюється перелік заходів БПР, за участь у яких нараховуються бали, такими форматами, як «електронний навчальний курс» та «участь у групах рівних».

«Участь в адекватних заходах БПР, постійне навчання працівників сфери охорони здоров’я є необхідними для підтримання відповідного рівня фаховості, розвитку нових навичок і компетенцій. Це вагомий внесок у якість медичних послуг, що надаються громадянам.

Тому сприяння розвитку системи БПР — пріоритетний для МОЗ напрям роботи. Зміни, що передбачені проєктом постанови, допоможуть розширити освітні можливості для медичних працівників, а також спростять процес реєстрації для провайдерів», — зазначила заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Микичак під час вебінару, який відбувся 27 березня.

Детальніше про майбутні новації у системі БПР читайте найближчим часом на сторінках «Щотижневика АПТЕКА».

Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»
за матеріалами moz.gov.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті