АМКУ звертає увагу учасників фармринку на розсилання опитування від невідомих осіб

Антимонопольний комітет України (АМКУ) повідом­ляє про те, що останнім часом невідомі особи здійснюють розсилання так званих «опитувальників» на електрон­ні скриньки учасників фармацевтичного ринку та їхніх представників. Листи містять низку запитань щодо функціонування ринку та оцінки дій його учасників і, як зазначається в розсиланні, мають на меті «проведення неупередженого та незалежного опитування з питань можливих антиконкурентних узгоджених дій» на зазначеному ринку.

«Враховуючи те, що однією з адрес для зворотного зв’язку зазначено електронну пошту Комітету, хочемо наголосити, що АМКУ не має жодного відношення до цього розсилання та загалом не проводить опитування саме в такому форматі. Зараз Комітет проводить кілька досліджень на фармацевтичному ринку. Але форма та порядок витребування необхідної інформації відбувається винятково відповідно до вимог Закону України «Про Антимонопольний комітет України», — наголошується в повідомленні.

Окрім того, АМКУ нагадує, що органи Комітету наділені повноваженнями в передбачених законом випадках витребувати у суб’єктів господарювання інформацію, у тому числі — з обмеженим доступом. Комітет реалізує вказане право, зокрема, шляхом надсилання вимоги.

Складена належним чином вимога органу Комітету про надання інформації містить:

  • посилання на відповідні норми законодавства про захист економічної конкуренції, що наділяють відповідний орган Комітету правом вимагати надання такої інформації;
  • конкретні (фактичні) підстави (причини), у зв’язку з якими така інформація вимагається, із зазначенням номера та дати відповідної документальної підстави;
  • вимоги надсилаються на юридичну адресу суб’єкта господарювання чи його уповноваженого представника;
  • вимоги містять підпис державного уповноваженого Комітету;
  • друкуються на офіційному бланку органу Комітету.

Також в окремих випадках АМКУ може проводити опитування юридичних та фізичних осіб (наприклад опитування споживачів чи market test), але повідомлення про такі опитування завжди публікуються на офіційному сайті АМКУ.

За матеріалами amcu.gov.ua
Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті