Здоров’я залежить від сили рук?

07 Вересня 2023 2:14 Поділитися

Температура та маса тіла, частота серцевих скорочень і артеріальний тиск свідчать про будь-які зміни в організмі пацієнта. Однак деякі дослідники пропонують додати до цього переліку силу хватки.

Виявлення рівня сили хватки просте, швидке та неінвазивне. Його можна контролювати з часом. Усе, що для цього потрібно, — це ручний динамометр і стілець.

У багатьох дослідженнях сила розглядалася як провісник позитивного здоров’я, а слабкість — як провісник негативних наслідків для здоров’я.

Серед ризиків для здоров’я, пов’язаних із низькою силою захоплення, є цукровий діабет ІІ типу, хвороби серця, рак, деменція та хвороба Альцгеймера, депресія, функціональна недієздатність, остеопороз та передчасний летальний випадок з будь-якої причини.

У дослідженні новобранців шведської армії були розглянуті результати серед більш ніж мільйона чоловіків, які проходили тест на міцність рук. За результатами виявили, що чоловіки з найслабшою силою хватки в пізньому підлітковому віці мали на 20% вищий ризик смертності до середини 50 років порівняно з тими, хто мав помірну або високу силу хватки. Навіть рівень самогубств був на 20–30% вищим для найслабших новобранців.

Результати дослідження 2020 р. показали, що люди похилого віку зі слабкістю та асиметрією в тестах на силу хватки майже в 4 рази частіше відчували функціональні обмеження. Ці обмеження можуть вплинути на їхню здатність робити будь-що, починаючи від рутинних справ і закінчуючи здатністю підтримувати себе в чистому та ситому стані.

Що ж робити, якщо у пацієнта надто низька сила хватки? Дослідження 2019 р. показало, що для людей похилого віку різноманітні програми вправ можуть призвести до помірного, але значущого збільшення сили хватки учасників. Програми варіювали від тай-чи та аквааеробіки до ходьби, розтяжки та всіх видів силових тренувань.

За матеріалами www.medscape.com

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті