Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо організації медичних закупівель»

11 Жовтня 2023 12:03 Поділитися

ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ОПРИЛЮДНЕННЯ

Міністерство охорони здоров’я України повідомляє про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо організації медичних закупівель» (далі — проєкт акта).

Проєкт постанови розроблений з метою розширення сфери застосування електронного каталогу при закупівлях лікарських засобів та медичних виробів, а також узгодження норм законодавства.

На виконання заходу 2.7.1.1.5 Державної антикорупційної програми на 2023 — 2025 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2023 року № 220 було затверджено постанову Кабінету Міністрів України від 7 липня 2023 року № 686 «Про внесення змін до особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» (далі — Постанова № 686), якою було зобов’язано медичних замовників користуватись електронним каталогом при закупівлі визначеного переліку лікарських засобів та медичних виробів.

Нижче наводимо основні результати використання електронного каталогу.

2023 рік Очікувана вартість, млн грн Фактична вартість, млн грн Загальна економія, млн грн Загальна економія, % Кількість закладів Кількість угод
Червень 28,8 24,9 3,9 14% 183 430
Липень 74,9 51,6 23,3 31% 410 475
Серпень 222,7 162,5 60,2 27,03% 690 1361

За серпень 2023 року кваліфіковано 336 постачальників лікарських засобів та медичних виробів, що в 2,5 рази більше ніж за липень 2023 року. Конкуренція серед постачальників при застосуванні процедури запиту цінових пропозицій з відкритими торгами з особливостями більша в 3 рази (4,13 проти 1,34).

Аналіз місяця роботи з обов’язковості закупівель через електронний каталог показує, що використання запиту цінових пропозицій дозволяє медичним замовникам купувати лікарські засоби, медичні вироби та обладнання ефективно та зі значною економією. При цьому конкретність вища ніж при використанні процедури відкритих торгів. Закупівля в електронному каталозі є простішою, швидшою. Середня тривалість процедури закупівель при використанні запиту цінових пропозицій від оголошення до моменту підписання договору склала 11 днів.

Враховуючи позитивні результати використання електронного каталогу закладами охорони здоров’я, проєктом постанови пропонується розширити перелік обов’язкових до закупівлі через електронний каталог лікарських засобів.

Зокрема пропонується передбачити, щоб майже всі лікарські засоби з Національного переліку основних лікарських засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 року № 333 (зі змінами) обов’язково закуповувались через електронний каталог, окрім тих лікарських засобів, які відсутні на фармацевтичному ринку (відсутня їх державна реєстрація або які фактично не постачаються). Перелік лікарських засобів було сформовано за результатами опрацювання інформації про обсяги продажів лікарських засобів медичним замовникам у 2022 році та за 7 місяців 2023 року, таким чином, щоб групи лікарських засобів, що мають найбільші продажів були включені до нової редакції переліку обов’язкових до закупівлі через електронний каталог. Разом з тим, зазначена зміна набуде чинності з 1 січня 2024 року оскільки це потребуватиме роботи з кваліфікації постачальників та створення відповідних закупівельних профілів та категорій.

За оперативною інформацією МОЗ у 2022 році продажі лікарських засобів, що яких пропонується передбачати обов’язковість їх закупівлі через електронний каталог складали близько 918 млн грн.

Також проєктом постанови пропонується розширити перелік медичних виробів, які обов’язкові для закупівлі через електронний каталог. До таких медичних виробів відносяться:

розхідні матеріли, які найчастіше закуповуються медичними замовниками;

медичні вироби для догляду за пацієнтами, оскільки їх пріоритетність обумовлена необхідністю догляду за важкими та паліативними пацієнтами зокрема.

медичні вироби для стентування коронарних артерій, оскільки медичні замовники їх закуповують для лікування пацієнтів, що потребують планового лікування;

медичні вироби для проведення променевого лікування, оскільки вони необхідні при експлуатації лінійних прискорювачів, частина з яких у цьому році централізовано закуплена;

медичні вироби для проведення травматологічних та нейрохірургічних операцій, оскільки вони активно використовуються при наданні медичної допомоги пораненим внаслідок бойових дій.

Таким чином, з метою розширення доступу пацієнтів до лікарських засобів, медичних виробів та зменшення їх ціни при закупівлях медичними замовниками пропонується реалізувати механізм обов’язкових закупівель лікарських засобів шляхом використання електронного каталогу за визначеним переліком товарів.

Проєктом постанови також пропонується узгодити норми законодавства щодо застосування Національного переліку основних лікарських засобів, оскільки існують випадки неналежного їх трактування та порушення вимоги щодо необхідності повного забезпечення потреби у лікарських засобах з Національного переліку.

Додатково пропонується внести зміни до Порядку формування та використання електронного каталогу, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2020 року № 822 та передбачити необхідність використання стандартних договорів на закупівлі лікарських засобів та медичних виробів, а також передбачити неможливість закупівлі лікарських засобів та медичних виробів за їх торговельними назвами оскільки це не відповідає засадам розвитку конкуренції, а також може необґрунтовано дискримінувати окремих виробників, зокрема національних. Крім того пропонується передбачити, що проєкт договору при закупівлі через електронний каталог не може містити додаткових вимог до предмету закупівлі, або вимог, що суперечать специфікаціям товару в електронному каталозі, оскільки наразі існує така практика, що нівелює роль електронного каталогу та створює дискримінаційні умови для частини постачальників. Зазначені зміни обумовлені виявленими зловживаннями замовників під час перших двох місяців реалізації Постанови № 686.

Зауваження та пропозиції приймаються Департаментом медичних послуг Міністерства охорони здоров’я протягом 15 днів з дня оприлюднення у письмовому або електронному вигляді на адресу: 01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7, e-mail: [email protected]

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо організації медичних закупівель»

  1. Мета

Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо організації медичних закупівель» (далі — проєкт постанови) розроблений з метою розширення сфери застосування електронного каталогу при закупівлі лікарських засобів і медичних виробів закладами охорони здоров’я та структурними підрозділи з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської військових (державних) адміністрацій (далі — медичні замовники).

  1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проєкт постанови розроблений з метою розширення сфери застосування електронного каталогу при закупівлях лікарських засобів та медичних виробів, а також узгодження норм законодавства. На виконання заходу 2.7.1.1.5 Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2023 року № 220 було затверджено постанову Кабінету Міністрів України від 7 липня 2023 року № 686 «Про внесення змін до особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» (далі — Постанова № 686), якою було зобов’язано медичних замовників користуватись електронним каталогом при закупівлі визначеного переліку лікарських засобів та медичних виробів.

Нижче наводимо основні результати використання електронного каталогу.

2023 рік Очікувана вартість, млн грн Фактична вартість, млн грн Загальна економія, млн грн Загальна економія, % Кількість закладів Кількість угод
Червень 28,8 24,9 3,9 14% 183 430
Липень 74,9 51,6 23,3 31% 410 475
Серпень 222,7 162,5 60,2 27,03% 690 1361

За серпень 2023 року кваліфіковано 336 постачальників лікарських засобів та медичних виробів, що в 2,5 рази більше ніж за липень 2023 року. Конкуренція серед постачальників при застосуванні процедури запиту цінових пропозицій з відкритими торгами з особливостями більша в 3 рази (4,13 проти 1,34).

Аналіз місяця роботи з обов’язковості закупівель через електронний каталог показує, що використання запиту цінових пропозицій дозволяє медичним замовникам купувати лікарські засоби, медичні вироби та обладнання ефективно та зі значною економією. При цьому конкретність вища ніж при використанні процедури відкритих торгів. Закупівля в електронному каталозі є простішою, швидшою.

Середня тривалість процедури закупівель при використанні запиту цінових пропозицій від оголошення до моменту підписання договору склала 11 днів. Враховуючи позитивні результати використання електронного каталогу закладами охорони здоров’я, проєктом постанови пропонується розширити перелік обов’язкових до закупівлі через електронний каталог лікарських засобів. Зокрема пропонується передбачити, щоб майже всі лікарські засоби з Національного переліку основних лікарських засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 року № 333 (зі змінами) обов’язково закуповувались через електронний каталог, окрім тих лікарських засобів, які відсутні на фармацевтичному ринку (відсутня їх державна реєстрація або які фактично не постачаються).

Перелік лікарських засобів було сформовано за результатами опрацювання інформації про обсяги продажів лікарських засобів медичним замовникам у 2022 році та за 7 місяців 2023 року, таким чином, щоб групи лікарських засобів, що мають найбільші продажів були включені до нової редакції переліку обов’язкових до закупівлі через електронний каталог. Разом з тим, зазначена зміна набуде чинності з 1 січня 2024 року оскільки це потребуватиме роботи з кваліфікації постачальників та створення відповідних закупівельних профілів та категорій. За оперативною інформацією МОЗ у 2022 році продажі лікарських засобів, що яких пропонується передбачати обов’язковість їх закупівлі через електронний каталог складали близько 918 млн грн.

Також проєктом постанови пропонується розширити перелік медичних виробів, які обов’язкові для закупівлі через електронний каталог. До таких медичних виробів відносяться:

1) розхідні матеріли, які найчастіше закуповуються медичними замовниками;

2) медичні вироби для догляду за пацієнтами, оскільки їх пріоритетність обумовлена необхідністю догляду за важкими та паліативними пацієнтами зокрема.

3) медичні вироби для стентування коронарних артерій, оскільки медичні замовники їх закуповують для лікування пацієнтів, що потребують планового лікування;

4) медичні вироби для проведення променевого лікування, оскільки вони необхідні при експлуатації лінійних прискорювачів, частина з яких у цьому році централізовано закуплена;

5) медичні вироби для проведення травматологічних та нейрохірургічних операцій, оскільки вони активно використовуються при наданні медичної допомоги пораненим внаслідок бойових дій.

Таким чином, з метою розширення доступу пацієнтів до лікарських засобів, медичних виробів та зменшення їх ціни при закупівлях медичними замовниками пропонується реалізувати механізм обов’язкових закупівель лікарських засобів шляхом використання електронного каталогу за визначеним переліком товарів. Проєктом постанови також пропонується узгодити норми законодавства щодо застосування Національного переліку основних лікарських засобів, оскільки існують випадки неналежного їх трактування та порушення вимоги щодо необхідності повного забезпечення потреби у лікарських засобах з Національного переліку.

Додатково пропонується внести зміни до Порядку формування та використання електронного каталогу, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2020 року № 822 та передбачити необхідність використання стандартних договорів на закупівлі лікарських засобів та медичних виробів, а також передбачити неможливість закупівлі лікарських засобів та медичних виробів за їх торговельними назвами оскільки це не відповідає засадам розвитку конкуренції, а також може необґрунтовано дискримінувати окремих виробників, зокрема національних.

Крім того пропонується передбачити, що проєкт договору при закупівлі через електронний каталог не може містити додаткових вимог до предмету закупівлі, або вимог, що суперечать специфікаціям товару в електронному каталозі, оскільки наразі існує така практика, що нівелює роль електронного каталогу та створює дискримінаційні умови для частини постачальників. Зазначені зміни обумовлені виявленими зловживаннями замовників під час перших двох місяців реалізації Постанови № 686.

  1. Основні положення проєкту акта

Проєктом постанови пропонується внести зміни до: Постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 року № 333 «Деякі питання державного регулювання цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення»; Типової форми договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 року № 410; Порядку формування та використання електронного каталогу, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2020 року № 822; Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнно го стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178.

  1. Правові аспекти

У даній сфері суспільних відносин діють такі нормативно-правові акти: Конституція України; Закон України «Про публічні закупівлі»; Закон України «Про засади державної антикорупційної політики на 20212025 роки»; Особливості здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178; Державна антикорупційна програма на 2023-2025 роки, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2023 року № 220 (захід 2.7.1.1.5); Постанова Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 року № 333 «Деякі питання державного регулювання цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення».

  1. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проєкту постанови не потребує додаткового фінансування з державного та/або місцевих бюджетів.

  1. Позиція заінтересованих сторін

Проєкт постанови потребує погодження з Міністерством цифрової трансформації України, Міністерством економіки України, Міністерством фінансів України, Національною службою здоров’я України. Проєкт постанови потребує проведення правової експертизи Міністерством юстиції України. Проєкт постанови не потребує проведення публічних консультацій.

Проєкт постанови не стосується питань функціонування місцевого самоврядування, прав та інтересів територіальних громад, місцевого та регіонального розвитку, соціально-трудової сфери, прав осіб з інвалідністю, функціонування і застосування української мови як державної, тому не потребує погодження з уповноваженими представниками всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, уповноваженими представниками всеукраїнських профспілок, їх об’єднань та всеукраїнським об’єднанням організацій роботодавців, Урядовим уповноваженим з прав осіб з інвалідністю та всеукраїнськими громадськими організаціями осіб з інвалідністю, їх спілок, Уповноваженим із захисту державної мови. Проєкт постанови не стосується сфери наукової та науково-технічної діяльності.

  1. Оцінка відповідності

У проєкті постанови відсутні положення, що стосуються зобов’язань України у сфері європейської інтеграції; стосуються прав та свобод, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод; впливають на забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків; містять ризики вчинення корупційних правопорушень та правопорушень, пов’язаних з корупцією; створюють підстави для дискримінації.

Громадська антикорупційна, громадська антидискримінаційна та громадська гендерно-правова експертизи не проводилися. Проєкт постанови потребує проведення експертизи Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів щодо регулюювання зобов’язаннями України у сфері європейської інтеграції, у тому числі міжнародно-правовими, та правом Європейського Союзу. Проєкт постанови потребує направлення до Національного агентства з питань запобігання корупції для визначення необхідності проведення антикорупційної експертизи.

  1. Прогноз результатів

Реалізація проєкту постанови не матиме впливу на ринкове середовище, забезпечення захисту прав та інтересів суб’єктів господарювання, громадян і держави; розвиток регіонів, підвищення чи зниження спроможності територіальних громад; ринок праці, рівень зайнятості населення; громадське здоров’я, покращення чи погіршення стану здоров’я населення або його окремих груп; екологію та навколишнє природне середовище, обсяг природних ресурсів, рівень забруднення атмосферного повітря, води, земель, зокрема забруднення утвореними відходами, інші суспільні відносини.

Вплив на інтереси заінтересованих сторін:

Заінтересована сторона Вплив реалізації акта на заінтересовану сторону Пояснення очікуваного результату
Пацієнт матиме позитивний вплив Прийняття проєкту постанови забезпечить своєчасний доступ до необхідних лікарських засобів
Виробники лікарських засобів та медичних виробів матиме позитивний вплив Прийняття проєкту постанови забезпечить можливість отримати прибуток від продажу лікарських засобів та медичних виробів

Міністр охорони здоров’я УкраїниВіктор Ляшко

Проєкт

оприлюднено на сайті МОЗ України

09.10.2023 р.

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо організації медичних закупівель

Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Внести зміни до постанов Кабінету Міністрів України щодо організації медичних закупівель, що додаються.
  2. Установити, що закупівлі лікарських засобів та медичних виробів, що розпочаті до набрання чинності цією постановою, завершуються в порядку, що діяв до набрання чинності цією постановою.
  3. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування, крім підпункту 1 пункту 3, змін, затверджених цією постановою, які набирають чинності з 1 січня 2024 року.

Прем’єр-міністр УкраїниД. Шмигаль

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

постановою Кабінету Міністрів України

ЗМІНИ,

що вносяться до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо організації медичних закупівель

  1. У постанові Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 р. № 333 «Деякі питання державного регулювання цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення» (Офіційний вісник України, 2009 р., № 27, ст. 906; 2017 р., № 28, ст. 815; 2020 р., № 10, ст. 373; 2021 р., № 2, ст. 94, № 11, ст. 466):

1) У підпункті 11:

абзац перший викласти в такій редакції:

«11. Заклади охорони здоров’я державної та комунальної форми власності, що частково або повністю фінансуються з державного та місцевих бюджетів (в тому числі мають укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій), а також місцеві державні/військові адміністрації та їх структурні підрозділи здійснюють закупівлі лікарських засобів, що в установленому законом порядку зареєстровані в Україні та включені до Національного переліку основних лікарських засобів, затвердженого цією постановою.»;

абзац третій викласти в такій редакції:

«За умови задоволення повного обсягу потреби у лікарських засобах, включених до Національного переліку основних лікарських засобів, що підтверджується відповідними розрахунками, заклади охорони здоров`я можуть здійснювати закупівлі лікарських засобів, що в установленому законом порядку зареєстровані в Україні та не включені до зазначеного Національного переліку, якщо їх діючі речовини (або їх комбінації) включені до стандартів медичної допомоги або клінічних протоколів, затверджених МОЗ.».

2) Пункт 12 викласти в такій редакції:

«12. Вимоги цієї постанови не поширюються на закупівлю: лікарських засобів, що виготовляються в аптеках; лікарських засобів, що підлягають закупівлі відповідно до угод, що укладаються Міністерством охорони здоров’я із спеціалізованими організаціями, які здійснюють закупівлі;

лікарських засобів, що підлягають закупівлі державним підприємством «Медичні закупівлі України» як одержувачем бюджетних коштів для виконання програм та здійснення централізованих заходів з охорони здоров’я;

лікарських засобів, що підлягають закупівлі місцевими державними/військовими адміністраціями та їх структурними підрозділами для виконання заходів регіональних цільових програм, затверджених в установленому порядку, та щодо яких проведено державну оцінку медичних технологій, що включала первинну та фахову експертизи, беручи до уваги рекомендації зазначені у висновку уповноваженого органу з державної оцінки медичних технологій;

лікарських засобів, що підлягають закупівлі відповідно до договорів керованого доступу;

вакцин проти грипу та гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, дозволених до застосування в Україні.».

3) підпункт 13 виключити.

  1. Підпункт 6 пункту 19 Типової форма договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 року № 410 «Про договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій» (Офіційний вісник України, 2018 р., № 45, ст. 1570) викласти в такій редакції:

«6) використовувати для надання медичних послуг лікарські засоби та медичні вироби, що дозволені до застосування в Україні та забезпечувати повну потребу пацієнтів у лікарських засобах, включених до Національного переліку основних лікарських засобів;».

  1. У Порядку формування та використання електронного каталогу, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2020 р. № 822 (Офіційний вісник України, 2020 р., № 75, ст. 2407; 2023 р., № 66, ст. 3795):

1) в пункті 57:

абзац другий викласти в такій редакції:

«У запиті пропозицій постачальників щодо закупівлі товару замовник може визначити інформацію про характеристики товару та їх допустимі значення, в тому числі конкретну торговельну марку. Торговельні назви не можуть зазначатись щодо лікарських засобів та медичних виробів.»;

абзац третій викласти в такій редакції:

«Адміністратор електронного каталогу створює стандартні проекти договорів щодо закупівлі лікарських засобів та медичних виробів, які обов’язково використовуються замовниками. Проект договору не може містити кваліфікаційних критеріїв (вимог), додаткових вимог до предмету закупівлі, або вимог, що суперечать специфікаціям товару в електронному каталозі, зокрема торговельних назв лікарських засобів та медичних виробів.».

  1. У додатку до Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178 (Офіційний вісник України, 2022 р., № 84, ст. 5176; 2023 р., № 51, ст. 2834, № 67, ст. 3822):

1) Розділ «Лікарські засоби» викласти в такій редакції:

«Лікарські засоби

Код (анатомо-терапевтично-хімічний) АТХ Міжнародна непатентована назва
Лікарські засоби, що впливають на травну систему
A02BA02 Ранітидин (Ranitidine)
A02BC01 Омепразол (Omeprazole)
A03AD02 Дротаверин (Drotaverine)
A03BB01 Гіосцину бутилбромід (Hyoscine butylbromide)
A03FA01 Метоклопрамід (Metoclopramide)
A04AA01 Ондансетрон (Ondansetron)
A06AA02 Докузат натрію (Docusate sodium)
A06AB06 Сена (Senna)
A06AD11 Лактулоза (Lactulose)
A07AA02 Ністатин (Nystatin)
A07BA01 Вугілля активоване (Activated charcoal)
A07CA Солі для пероральної регідратації (Oral rehydration salts)
A07DA03 Лоперамід (Loperamide)
A07EC01 Сульфасалазин (Sulfasalazine)
A09AA02 Ферменти підшлункової залози (Pancreatic enzymes)
Інсуліни та інші лікарські засоби, які використовуються для лікування діабету
A10BA02 Метформін (Metformin)
A10BB01 Глібенкламід (Glibenclamide)
A10BB09 Гліклазид (Gliclazide)
A10BK01 Дапагліфлозин (Dapagliflozin)
A10BK03 Емпагліфлозин (Empagliflozin)
Інсуліни та аналоги швидкої дії
A10AB01 Інсулін людини (Insulin (human))
A10AB04 Інсулін лізпро (Insulin lispro)
A10AB05 Інсулін аспарт (Insulin aspart)
A10AB06 Інсулін глюлізин (Insulin glulisine)
Інсуліни та аналоги середньої тривалості дії
A10AC01 Інсулін людини (Insulin (human))
Комбінації інсулінів середньої та тривалої дії з інсулінами швидкої дії
A10AD01 Інсулін людини (Insulin (human))
A10AD04 Інсулін лізпро (Insulin lispro)
A10AD05 Інсулін аспарт (Insulin aspart)
A10AD06 Інсулін деглюдек та інсулін аспарт (Insulin degludec and insulin aspart)
Інсуліни та аналоги тривалої дії
A10AE04 Інсулін гларгін (Insulin glargine)
A10AE05 Інсулін детемір (Insulin detemir)
A10AE06 Інсулін деглюдек (Insulin degludec)
A10AE54 Інсулін гларгін та ліксисенатид (Insulin glargine and lixisenatide)
A10AE56 Інсулін деглюдек та ліраглутид (Insulin degludec and liraglutide)
Вітаміни та мінерали
A11CC01 Ергокальциферол (Ergocalciferol)
A11CC05 Холекальциферол (Colecalciferol)
A12AA03 Кальцію глюконат (Calcium gluconate)
A12BA01 Калію хлорид (Potassium chloride)
A12CB01 Сульфат цинку (Zinc sulfate)
Лікарські засоби, що впливають на коагуляцію
B01AA03 Варфарин (Warfarin)
B01AB01 Гепарин натрій (Heparin)
B01AB04 Далтепарин (Dalteparin)
B01AB05 Еноксапарин (Enoxaparin)
B01AB06 Надропарин (Nadroparin)
B01AF02 Апіксабан (Apixaban)
B01AE07 Дабігатрану етексилат (Dabigatran etexilate)
B01AX05 Фондапаринукс (Fondaparinux)
B02BA01 Фітоменадіон (Phytomenadione)
B02AA02 Транексамова кислота (Tranexamic acid)
V03AB14 Протамін (Protamine)
Антиагрегантні лікарські засоби
B01AC04 Клопідогрель (Clopidogrel)
B01AC06 Кислота ацетилсаліцилова (Acetylsalicylic acid)
Тромболітичні лікарські засоби
B01AD01 Стрептокіназа (Streptokinase)
B01AD02 Альтеплаза (Alteplase)
Фактори коагуляції крові
B02BD02 Фактор коагуляції крові VIII (Coagulation factor VIII)
B02BD04 Фактор коагуляції крові IX (Coagulation factor IX)
B02BD06 Фактор фон Віллебранда та фактор коагуляції крові VIII в комбінації (Von Willebrand factor and coagulation factor VIII in combination)
Антианемічні лікарські засоби
B03AA02 Заліза фумарат (Ferrous fumarate)
B03AA07 Заліза сульфат (Ferrous sulfate)
B03AD02 Заліза фумарат + Фолієва кислота (Ferrous fumarate + Folic acid)
B03AD03 Заліза сульфат + Фолієва кислота (Ferrous sulfate + Folic acid)
B03BA01 Ціанокобаламін (Cyanocobalamin)
B03BB01 Фолієва кислота (Folic acid)
B03XA01 Епоетин альфа (Erythropoietin)
B03XA03 Метокси поліетилен гліколь-епоетину бета (Methoxy polyethylene glycol-epoetin beta)
B03XA02 Дарбепоетин альфа (Darbepoetin alfa)
Плазмозамінники
B05AA05 Декстран (Dextran)
B05AA07 Гідроксиетилкрохмаль (Hydroxyethylstarch)
Лікарські засоби для парентерального застосування
B05AA01 Альбумін (Albumin)
B05BA01 Амінокислоти (Amino acids)
B05BA02 Жирові емульсії (Fat emulsions)
B05BA10 Комбінації (Сombinations)
B05BB01 Електроліти (Electrolytes)
B05CX01 Глюкоза (Glucose)
B05XA01 Калію хлорид (Potassium chloride)
B05XA03 Натрію хлорид (Sodium chloride)
B05XA02 Натрію гідрокарбонат (Sodium bicarbonate)
Сечогінні лікарські засоби
B05BC01 Маніт (Mannitol)
B05XA05 Магнію сульфат (Magnesium sulfate)
C03AA03 Гідрохлортіазид (Hydrochlorothiazide)
C03CA01 Фуросемід (Furosemide)
C03DA01 Спіронолактон (Spironolactone)
Лікарські засоби для лікування захворювань серцево- судинної системи
C01AA05 Дигоксин (Digoxin)
C01BB01 Лідокаїн (Lidocaine)
C01BD01 Аміодарон (Amiodarone)
C01CA03 Норепінефрин (норадреналін) (Norepinephrine)
C01CA04 Допамін (Dopamine)
C01CA06 Фенілефрин (Phenylephrine)
C01CA24 Епінефрин (адреналін) (Epinephrine)
C01DA02 Нітрогліцерин (Glyceryl trinitrate)
C01DA08 Ізосорбіду динітрат (Isosorbide dinitrate)
C02AB01 Метилдопа (Methyldopa)
C02AC01 Клонідин (Clonidine)
C07AA05 Пропранолол (Propranolol)
C07AB02 Метопролол (Metoprolol)
C07AB03 Атенолол (Atenolol)
C07AB07 Бісопролол (Bisoprolol)
C07AG02 Карведилол (Carvedilol)
C08CA01 Амлодипін (Amlodipine)
C08CA05 Ніфедипін (Nifedipine)
C08DA01 Верапаміл (Verapamil)
C08DB01 Дилтіазем (Diltiazem)
C09AA01 Каптоприл (Captopril)
C09AA02 Еналаприл (Enalapril)
C09CA01 Лозартан (Losartan)
C10AA01 Симвастатин (Simvastatin)
Лікарські засоби, що застосовуються для лікування захворювань шкіри
D01AC02 Міконазол (Miconazole)
D01AE12 Саліцилова кислота (Salicylic acid)
D01AE15 Тербінафін (Terbinafine)
D01BA01 Гризеофульвін (Griseofulvin)
D02AB Каламін (Calamine)
D02AE01 Сечовина (Urea)
D03AX03 Декспантенол (Dexpanthenol)
D06AX09 Мупіроцин (Mupirocin)
D06BA01 Сульфадіазин срібла (Silver sulfadiazine)
D07AA02 Гідрокортизон (Hydrocortisone)
D07AC01 Бетаметазон (Betamethasone)
D10AE01 Пероксид бензоїлу (Benzoyl peroxide)
Антисептики
D08AC02 Хлоргексидин (Chlorhexidine)
D08AG02 Повідон-йод (Povidone-iodine)
D08AX06 Перманганат калію (Potassium permanganate)
D08AX08 Етанол (Ethanol)
D08AX08 Засіб на спиртовій основі для протирання рук (Alcohol based hand rub)
Лікарські засоби для лікування сечостатевої системи та статеві гормони
G01AF02 Клотримазол (Clotrimazole)
C01EA01 Алпростадил (простагландин E1) (Alprostadil)
G02AD02 Динопростон (простагландин E2) (Dinoprostone)
G02AD06 Мізопростол (Misoprostol)
G02BA03 Левоноргестрел-рилізинг внутрішньоматкової системи (Levonorgestrel-releasing intrauterine system)
G03AA07 Етинілестрадіол + Левоноргестрел (Ethinylestradiol + Levonorgestrel)
G03AC06 Медроксипрогестерону ацетат (Medroxyprogesterone acetate)
G03AD01 Левоноргестрел (Levonorgestrel)
G03BA03 Тестостерон (Testosterone)
G03DA02 Медроксипрогестерону ацетат (Medroxyprogesterone acetate)
G03DA04 Прогестеронове вагінальне кільце (Progesterone vaginal ring)
G03GA02 Менотропін (Human menopausal gonadotrophin)
G03GA05 Фолітропін альфа (Follitropin alfa)
G03GB02 Кломіфен (Clomifene)
G03XB01 Міфепристон (Mifepristone)
Лікарські засоби гормонів для системного використання
H01BA02 Соматропін (Somatropin)
H01BA04 Десмопресин (Desmopressin)
H01BB02 Терліпресин (Terlipressin)
H01AC01 Окситоцин (Oxytocin)
H02AA02 Флудрокортизон (Fludrocortisone)
H02AB09 Гідрокортизон (Hydrocortisone)
H02AB02 Дексаметазон (Dexamethasone)
H02AB04 Метилпреднізолон (Methylprednisolone)
H02AB06 Преднізолон (Prednisolone)
H03AA01 Левотироксин (Levothyroxine)
H04AA01 Глюкагон (Glucagon)
Антибактеріальні лікарські засоби
J01AA02 Доксициклін (Doxycycline)
J01BA01 Хлорамфенікол (Chloramphenicol)
J01CA01 Ампіцилін (Ampicillin)
J01CA04 Амоксицилін (Amoxicillin)
J01CE01 Бензилпеніцилін (Benzylpenicillin)
J01CR02 Амоксицилін та клавуланова кислота (Amoxicillin and beta-lactamase inhibitor)
J01CR05 Піперацилін та тазобактам (Piperacillin and beta- lactamase inhibitor)
J01DB01 Цефалексин (Cefalexin)
J01DB04 Цефазолін (Cefazolin)
J01DD01 Цефотаксим (Cefotaxime)
J01DD02 Цефтазидим (Ceftazidime)
J01DD04 Цефтріаксон (Ceftriaxone)
J01DD08 Цефіксим (Cefixime)
J01DD52 Цефтазидим та авібактам (Ceftazidime and beta- lactamase inhibitor)
J01DE01 Цефепім (Cefepime)
J01DH02 Меропенем (Meropenem)
J01DH51 Іміпенем та циластатин (Imipenem and cilastatin)
J01EE01 Сульфаметоксазол та триметоприм (Sulfamethoxazole and trimethoprim)
J01FA01 Еритроміцин (Erythromycin)
J01FA09 Кларитроміцин (Clarithromycin)
J01FA10 Азитроміцин (Azithromycin)
J01FF01 Кліндаміцин (Clindamycin)
J01GA01 Стрептоміцин (Streptomycin)
J01GB03 Гентаміцин (Gentamicin)
J01GB06 Амікацин (Amikacin)
J01MA02 Ципрофлоксацин (Ciprofloxacin)
J01MA12 Левофлоксацин (Levofloxacin)
J01MA14 Моксифлоксацин (Moxifloxacin)
J01XA01 Ванкоміцин (Vancomycin)
J01XB01 Колістин (Colistin)
J01XD01 Метронідазол (Metronidazole)
J01XE01 Нітрофурантоїн (Nitrofurantoin)
J01XX01 Фосфоміцин (Fosfomycin)
J01XX08 Лінезолід (Linezolid)
J01XX09 Даптоміцин (Daptomycin)
J01GB04 Канаміцин (Kanamycin)
J01MA01 Офлоксацин (Ofloxacin)
J01XX04 Спектиноміцин (Spectinomycin)
Протигрибкові лікарські засоби
J02AA01 Амфотерицин B (Amphotericin B)
J02AC01 Флуконазол (Fluconazole)
J02AC02 Ітраконазол (Itraconazole)
J02AC03 Вориконазол (Voriconazole)
Лікарські засоби проти мікобактерій
J04AA02 Натрію аміносаліцилат (Sodium aminosalicylate)
J04AB01 Циклосерин (Cycloserine)
J04AB02 Рифампіцин (Rifampicin)
J04AB04 Рифабутин (Rifabutin)
J04AB05 Рифапентин (Rifapentine)
J04AB30 Капреоміцин (Capreomycin)
J04AC01 Ізоніазид (Isoniazid)
J04AD01 Протіонамід (Protionamide)
J04AD03 Етіонамід (Ethionamide)
J04AK01 Піразинамід (Pyrazinamide)
J04AK02 Етамбутол (Ethambutol)
J04AK03 Теризидон (Terizidone)
J04AK06 Деламанід (Delamanid)
J04AM02 Ізоніазид + Рифампіцин (lsoniazid + Rifampicin)
J04AM03 Етамбутол + Ізоніазид (Ethambutol + Isoniazid)
J04AM05 Ізоніазід + Піразинамід + Рифампіцин (Isoniazid + Pyrazinamide + Rifampicin)
J04AM06 Етамбутол + Ізоніазид + Піразинамід + Рифампіцин (Ethambutol + lsoniazid + Pyrazinamide + Rifampicin)
J04AM07 Етамбутол + Ізоніазид + Рифампіцин (Ethambutol + lsoniazid + Rifampicin)
J04BA01 Клофазимін (Clofazimine)
Прямі противовірусні лікарські засоби
J05AB01 Ацикловір (Aciclovir)
J05AB04 Рибавірин (Ribavirin)
J05AB14 Валганцикловір (Valganciclovir)
J05AE03 Ритонавір (Ritonavir)
J05AE08 Атазанавір (Atazanavir)
J05AF01 Зидовудин (Zidovudine)
J05AF05 Ламівудин (Lamivudine)
J05AF06 Абакавір (Abacavir)
J05AF07 Тенофовіру дизопроксилу фумарат (Tenofovir disoproxil fumarate)
J05AF10 Ентекавір (Entecavir)
J05AG01 Невірапін (Nevirapine)
J05AG03 Ефавіренз (Efavirenz)
J05AH02 Озельтамівір (Oseltamivir)
J05AJ01 Ралтегравір (Raltegravir)
J05AP08 Софосбувір (Sofosbuvir)
J05AR01 Ламівудин + Зидовудин (Lamivudine + Zidovudine)
J05AR02 Абакавір + Ламівудин (Abacavir + Lamivudine)
J05AR03 Емтрицитабін + Тенофовір (Emtricitabine + Tenofovir)
J05AR06 Ефавіренз + Емтрицитабін + Тенофовір (Efavirenz + Emtricitabine + Tenofovir)
Вакцини, імунні сироватки та імуноглобуліни
J06AA01 Дифтерійний антитоксин (Diphtheria antitoxin)
J06BA01 Імуноглобулін, людини нормальний, для екстраваскулярного застосування (Immunoglobulins, normal human, for extravascular adm.)
J06BA02 Імуноглобулін, людини нормальний, для внутрішньовенного введення (Immunoglobulins, normal human, for intravascular adm.)
J06BB01 Анти-D імуноглобулін людини (Anti-D immunoglobulin)
J06BB02 Протиправцевий імуноглобулін (Anti-tetanus immunoglobulin)
J06BB05 Антирабічний імуноглобулін (Anti-rabies immunoglobulin)
J07BG01 Вакцина проти сказу (Rabies vaccine)
J07AM01 Вакцина проти правця (Tetanus vaccine)
J07BC01 Вакцина проти гепатиту B (Hepatitis B vaccine)
Протипухлинні та імуномодулюючі лікарські засоби
L01AA01 Циклофосфамід (Cyclophosphamide)
L01AA02 Хлорамбуцил (Chlorambucil)
L01AA03 Мелфалан (Melphalan)
L01AA06 Іфосфамід (Ifosfamide)
L01AA09 Бендамустин (Bendamustine)
L01AX03 Темозоломід (Temozolomide)
L01AX04 Дакарбазин (Dacarbazine)
L01BA01 Метотрексат (Methotrexate)
L01BA04 Пеметрексед (Pemetrexed)
L01BB02 Меркаптопурин (Mercaptopurine)
L01BB05 Флударабін (Fludarabine)
L01BC01 Цитарабін (Cytarabine)
L01BC02 Фторурацил (Fluorouracil)
L01BC02 Фторурацил(Fluorouracil)
L01BC05 Гемцитабін (Gemcitabine)
L01BC06 Капецитабін (Capecitabine)
L01BC07 Азацитидин (Azacitidine)
L01CA01 Вінбластин (Vinblastine)
L01CA02 Вінкристин (Vincristine)
L01CA04 Вінорелбін (Vinorelbine)
L01CB01 Етопозид (Etoposide)
L01CD01 Паклітаксел (Paclitaxel)
L01CD02 Доцетаксел (Docetaxel)
L01CE02 Іринотекан (Irinotecan)
L01DA01 Дактиноміцин (Dactinomycin)
L01DB01 Доксорубіцин (Doxorubicin)
L01DB02 Даунорубіцин (Daunorubicin)
L01DB03 Епірубіцин (Epirubicin)
L01DB06 Ідарубіцин (Idarubicin)
L01DB07 Мітоксантрон (Mitoxantrone)
L01DC01 Блеоміцин (Bleomycin)
L01EA01 Іматиніб (Imatinib)
L01EA02 Дазатиніб (Dasatinib)
L01EG02 Еверолімус (Everolimus)
L01FA01 Ритуксимаб (Rituximab)
L01XA01 Цисплатин (Cisplatin)
L01XA02 Карбоплатин (Carboplatin)
L01XA03 Оксаліплатин (Oxaliplatin)
L01XB01 Прокарбазин (Procarbazine)
L01XE02 Гефітиніб (Gefitinib)
L01XE04 Сунітініб (Sunitinib)
L01XF01 Третиноїн (Tretinoin)
L01XG01 Бортезоміб (Bortezomib)
L01XX05 Гідроксикарбамід (Hydroxycarbamide)
L01XX17 Топотекан (Topotecan)
L02AE02 Лейпрорелін (Leuprorelin)
L02AE03 Гозерелін (Goserelin)
L02AE04 Трипторелін (Triptorelin)
L02BA01 Тамоксифен (Tamoxifen)
L02BA03 Фулвестрант (Fulvestrant)
L02BB03 Бікалутамід (Bicalutamide)
L02BG03 Анастрозол (Anastrozole)
L02BG04 Летрозол (Letrozole)
L02BG06 Екземестан (Exemestane)
L02BX03 Абіратерон (Abiraterone)
L03AA02 Філграстим (Filgrastim)
L03AB05 Інтерферон альфа-2b (Interferon alfa-2b)
L03AB07 Інтерферон бета 1-a (Interferon beta-1a)
L03AB08 Інтерферон бета 1-b (Interferon beta-1b)
L03AB10 Пегільований інтерферон альфа (2b)(pegylated interferon alfa (2b))
L03AB11 Пегільований інтерферон альфа (2a)(pegylated interferon alfa (2a))
L04AA06 Мікофенолова кислота та її солі (Mycophenolic acid)
L04AD01 Циклоспорин (Ciclosporin)
L04AD02 Такролімус (Tacrolimus)
L04AX01 Азатіоприн (Azathioprine)
L04AX04 Леналідомід (Lenalidomide)
L04AX03 Метотрексат(Methotrexate)
Лікарські засоби, що застосовуються при захворюваннях суглобів та кісток
M01CC01 Пеніциламін (Penicillamine)
M04AA01 Алопуринол (Allopurinol)
M05BA06 Ібандронова кислота (Ibandronic acid)
M05BA08 Золедронова кислота (Zoledronic acid)
P01BA02 Гідроксихлорохін (Hydroxychloroquine)
Анальгетики та протизапальні лікарські засоби
M01AB05 Диклофенак (Diclofenac)
M01AE01 Ібупрофен (Ibuprofen)
N01AH01 Фентаніл (Fentanyl)
N02AA05 Оксикодон (Oxycodone)
N02AB03 Фентаніл (Fentanyl)
N02BA01 Кислота ацетилсаліцилова (Acetylsalicylic acid)
N02BB02 Метамізол натрію (Metamizole sodium)
N02BE01 Парацетамол (Paracetamol)
Міорелаксанти та інгібітори холіноестерази
M03AB01 Суксаметоній (Suxamethonium)
M03AC04 Атракуріум (Atracurium)
M03AX01 Ботулінічний токсин типу А (Botulinum toxin)
N07AA01 Неостигмін (Neostigmine)
N07AA02 Піридостигмін (Pyridostigmine)
Лікарські засоби для загальної анестезії
N01AB06 Ізофлуран (Isoflurane)
N01AB08 Севофлуран (Sevoflurane)
N01AF03 Тіопентал (Thiopental)
N01AX03 Кетамін (Ketamine)
N01AX10 Пропофол (Propofol)
N01AX13 Азоту закис (Nitrous oxide)
Місцеві анестетики
N01BB01 Бупівакаїн (Bupivacaine)
N01BB02 Лідокаїн (Lidocaine)
Лікарські засоби, що застосовуються під час психічних та неврологічних захворювань
N03AG01 Солі вальпроєвої кислоти (Valproic acid)
N05AA01 Хлорпромазин (Chlorpromazine)
N05AB02 Флуфеназин (Fluphenazine)
N05AD01 Галоперидол (Haloperidol)
N05AH02 Клозапін (Clozapine)
N05AX08 Рисперидон (Risperidone)
Передопераційні та седативні лікарські засоби
N05BA01 Діазепам (Diazepam)
N05CD08 Мідазолам (Midazolam)
A03BA01 Атропін (Atropine )
N02AA01 Морфін (Morphine)
Лікарські засоби для лікування захворювань нервової системи
N03AA02 Фенобарбітал (Phenobarbital)
N03AB02 Фенітоїн (Phenytoin)
N03AF01 Карбамазепін (Carbamazepine)
N03AX09 Ламотриджин (Lamotrigine)
N04AA02 Біпериден (Biperiden)
N04BA02 Леводопа + Карбідопа (Levodopa + Carbidopa)
N05AN01 Літію карбонат (Lithium carbonate)
N05BA06 Лоразепам (Lorazepam)
N06AA04 Кломіпрамін (Clomipramine)
N06AA09 Амітриптилін (Amitriptyline)
N06AB03 Флуоксетин (Fluoxetine)
N06BC01 Кофеїн (Caffeine)
Лікарські засоби, що використовуються при опіоїдній залежності
N07BC01 Бупренорфін (Buprenorphine)
N07BC02 Метадон (Methadone)
Лікарські засоби для лікування гельмінтів
P02CA01 Мебендазол (Mebendazole)
P02CA03 Альбендазол (Albendazole)
P02CC01 Пірантел (Pyrantel)
P02CE01 Левамізол (Levamisole)
Лікарські засоби для лікування педикульозу
P03AC04 Перметрин (Permethrin)
P03AX01 Бензилбензоат (Benzyl benzoate)
Лікарські засоби, що впливають на функцію органів дихання
R01AA07 Ксилометазолін (Xylometazoline)
R01AD05 Будесонід (Budesonide)
R06AX13 Лоратадин (Loratadine)
R03AC02 Сальбутамол (Salbutamol)
R03AK06 Сальметерол + Флютиказон (Salmeterol + Fluticasone)
R03AK07 Будесонід + Формотерол (Formoterol + Вudesonide)
R03BA01 Беклометазон (Beclometasone)
R03BA02 Будесонід (Budesonide)
R03BB01 Іпратропію бромід (Ipratropium bromide)
R03BB04 Тіотропію бромід (Tiotropium bromide)
R03DA04 Теофілін (Theophylline)
R07AA30 Легеневі сурфактанти (Surfactant)
R07AA02 Легеневі сурфактанти (Surfactant)
R07AB Аміаку розчин концентрований (Ammonia)
Лікарські засоби, що використовуються в офтальмології
S01AA09 Тетрациклін (Tetracycline)
S01AA26 Азитроміцин(Azithromycin)
S01AE01 Офлоксацин (Ofloxacin)
S01EB01 Пілокарпін (Pilocarpine)
S01EC01 Ацетазоламід (Acetazolamide)
S01ED01 Тимолол (Timolol)
S01EE01 Латанопрост (Latanoprost)
S01FA01 Атропін(Atropine)
S01FA04 Циклопентолат(Cyclopentolate)
S01FA06 Тропікамід (Tropicamide)
S01HA02 Оксибупрокаїн (Oxybuprocaine)
Інші лікарські засоби
V03AB06 Натрію тіосульфат (Sodium thiosulfate)
V03AB06 Гіпосульфіт (Sodium thiosulfate)
V03AB15 Налоксон (Naloxone)
V03AB21 Калію йодид (Potassium iodide)
V03AC03 Деферасірокс (Deferasirox)
V03AF03 Кальцію фолінат (Calcium folinate)
V03AN01 Кисень (Oxygen)
V07AB Вода для ін’єкцій (Water for injection)
V04CF01 Туберкулін (Tuberculin)
Рентгеноконтрастні лікарські засоби
V08AA01 Амідотрізоат (Diatrizoic acid)
V08AB02 Йогексол (Iohexol)
V08AB04 Йопамідол (Iopamidol)
V08BA02 Барію сульфат (Barium sulfate without suspending agents)

2) Розділ «Медичні вироби» викласти в такій редакції:

«Медичні вироби

Назва медичного виробу

Катетери і зонди
Катетери аспіраційні
Катетери внутрішньовенні
Катетери ентеральні
Катетери Нелатона
Катетери Фолея
Катетери Пеццера
Катетери кисневі
Зонди шлункові
Зонди стравоходні
Зонди деоденальні
Зонди назогастральні
Трубки і дренажі
Трубки ендотрахеальні
Трубки трахеостомічні
Трубки ендоброніхіальні
Трубки газовивідні
Дренажі
Повітроводи
Сільфони
Витратні матеріали для проведення ін’єкцій та інфузій
Шприци ін’єкційні
Системи для переливання інфузійних розчинів
Системи для переливання крові
Подовжувачі інфузійних магістралей
Інфузійні помпи
Вата медична
Пластирі медичні
Скарифікатори
Канюлі внутрішньовенні
Серветки спиртові
Бинти
Бинти гіпсові
Бинти марлеві
Бинти еластичні
Бинти полімерні
Медичні вироби для хірургії , анестезіології та інтенсивної терапії
Нитки хірургічні нестерильні без голки
Нитки хірургічні стерильні без голки
Нитки хірургічні стерильні з голкою
Шовний матеріал
Голки хірургічні
Скалпелі хірургічні
Хірургічні ножиці
Лезо для скальпелю
Покриття операційні
Набори для епідуральної анестезії
Набори для катетеризації центральних вен
Голки для спінальної анестезії
Голик для люмбальної пункції
Маски кисневі
Назальні канюлі
Контури дихальні для анестезії
Фільтри дихальні
Абсорбент СО2 для анестезіології
Медичні контейнери
Контейнери для калу
Контейнери для сечі
Засоби індивідуального захисту
Рукавички медичні
Маски медичні
Шапочки медичні
Халат медичний
Марля медична
Бахіли
Респіратори
Медичний одяг для оглядів, операцій та відвідувань
Витратні матеріали для діагностики
Наконечники
Пробірки
Тести для неонатального скринінгу
Швидкі тести на інфекційні захворювання
Комбіновані тести на наркотичні речовини
Тест-смужки для вимірювання глюкози в крові
Смужки індикаторні
Набори гінекологічні
Гель для ультразвукової діагностики
Медичні вироби для догляду за пацієнтами
Калоприймачі
Сечоприймачі
Підгузки
Пелюшки
Урологічні прокладки
Уропрезервативи
Медичні вироби для проведення променевої терапії
Обладнання для фіксації та позиціонування пацієнта при проведенні променевої терапії
Термопластичні маски для проведення променевної терапії
Дозиметричне обладнання для лінійного прискорювача
Медичні вироби, що використовуються в травматології та нейрохірургії
Пластини та гвинти для проведення остеосинтезу
Стрижні та гвинти для проведення остеостинтезу
Апарати зовнішньої фіксації
Системи для транспедикулярної фіксації хребта
Міжхребцеві кейджі
Медичні вироби для лікування хворих із серцево-судинними захворюваннями
Стент-система коронарна
Коронарний балон-катетер
Коронарний провідник
Направляючі катетер
Аспіраційній катетер
Інтродюсер
Інфляційний пристрій
Набор діагностичний для проведення коронарографії
Медичне обладнання та спеціалізований санітарний транспорт
Спеціалізований санітарний транспорт».
Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті