У Польщі відновлюють щеплення в аптеках та запроваджують оновлений навчальний курс

21 Листопада 2023 12:01 Поділитися

У Польщі фармацевтів запрошують для проходження оновлених курсів підвищення кваліфікації, присвячених профілактичним щепленням. За дорученням міністра охорони здоров’я Пьотра Бромбера (Piotr Bromber) 16 листопада затверджено їх нову програму.

Розширена програма

Як пояснили на сайті Медичного центру післядипломної освіти (Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego), фармацевти, які успішно пройдуть такий курс, матимуть право ухвалювати рішення про можливість щеплення та вакцинувати дорослих рекомендованими вакцинами, зокрема від COVID-19, грипу та пневмококів. Також вони отримають сертифікат про проходження кваліфікаційного курсу та документ про проходження теоретичного навчання. Раніше у програму курсу входили лише щеплення від COVID-19.

Курси тривають 16 навчальних годин, реалізуються гібридним (онлайн + офлайн в акредитованих університетах) способом і завершуються іспитом. У них можуть брати участь провізори, які мають право на професійну діяльність та стаж роботи за фахом не менше 12 міс. За проходження кваліфікаційного курсу провізору нараховується 16 освітніх балів (punktów edukacyjnych), за теоретичну частину — 10 балів.

Цього разу теоретична частина навчання проводитиметься на платформі електронного навчання CMKP, а практична — у Ягеллонському університеті «Колегіум Медикум» (Uniwersytet Jagielloński-Collegium Medicum) у Кракові. Вартість цього курсу 623 злотих з особи (близько 5600 грн).

За деякі щеплення заплатить держава

1 листопада 2023 р. набули чинності норми, завдяки яким Народний фонд охорони здоров’я (Narodowy Fundusz Zdrowia) може укладати договори з суб’єктами господарювання аптек та регулювати проведення в них рекомендованих щеплень.

Важливо для пацієнтів те, що не всі щеплення повністю відшкодовуються. Захист від грипу безкоштовний лише для дітей та підлітків віком до 18 років, вагітних та людей похилого віку старше 65 років. Інші пацієнти платитимуть половину суми. З 1 вересня 2023 р. до переліку відшкодованих ліків також увійшла 13-валентна пневмококова вакцина. Для пацієнтів віком старше 65 років із підвищеним ризиком пневмококової інфекції — безкоштовно.

За матеріалами www.cmkp.edu.pl; aptekarski.com; фото borevina — stock.adobe.com

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті