Держлікслужба: за минулий тиждень видано понад 1000 висновків про якість ввезених ліків

27 Листопада 2023 3:17 Поділитися

Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками (Держлікслужба) повідомляє, що в період з 20 до 24 листопада 2023 р.:

 • видано 1127 висновків про якість ввезених лікарських засобів та про відповідність медичного імунобіологічного препарату вимогам державних і міжнародних стандартів;
 • опрацьовано 4 термінові повідомлення щодо препаратів, що надійшли від міжнародних організацій та національних регуляторних органів у сфері контролю якості лікарських засобів.

Також Держлікслужбою отримано 102 заяви про видачу дозволів на ввезення/вивезення на/з території України наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів (далі — підконтрольних речовин). Розглянуто 7 заяв суб’єктів господарювання на отримання ліцензій на право здійснення господарської діяльності з обігу підконтрольних речовин, з яких:

 • видано 6 ліцензій на право здійснення відповідної господарської діяльності;
 • анульовано 1 ліцензію.

Окрім того, протягом звітного тижня відбулися наступні чергові засідання робочих груп:

 1. 23 листопада — з питань ліцензування імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів). За результатами засідання ухвалено рішення:
 • внести зміни в додатки до ліцензій на провадження господарської діяльності з імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів — АФІ) у зв’язку зі зміною, доповненням переліку лікарських засобів, дозволених до імпорту ліцензіату, та зміною уповноважених осіб 6 суб’єктам господарювання;
 • залишити без розгляду повідомлення 4 суб’єктів господарювання;
 • частково анулювати ліцензію на провадження виду господарської діяльності з імпорту лікарських засобів (крім АФІ) за певним місцем провадження 1 суб’єкту господарювання.
 1. 21 та 23 листопада — з питань ліцензування виробництва препаратів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами. За результатами засідання:
 • видано ліцензій на провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами — 9 суб’єктам господарювання;
 • розширено господарську діяльність з роздрібної торгівлі лікарськими засобами — 58 суб’єктам господарювання;
 • для 3 суб’єктів господарювання анульовано ліцензії;
 • 21 суб’єкту господарювання частково анульовані ліцензії.
 1. 23 листопада — з питань ліцензування господарської діяльності з виробництва препаратів. За результатами засідання ухвалено рішення:
 • внести зміни в додатки до ліцензії на провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів (промислового) у зв’язку зі зміною особливих умов провадження діяльності — 3 суб’єктам господарювання;
 • залишити без розгляду заяву щодо анулювання або часткового анулювання ліцензії/звуження провадження виду господарської діяльності з виробництва лікарських засобів (промислового) — 1 суб’єкту господарювання.

За матеріалами dls.gov.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті