Гельмінтози — поширені паразитарні хвороби людини, відомі з часів Стародавнього Єгипту. Їх викликають черви (глисти, гельмінти), яких налічують понад 250 видів. У 90% випадків людина заражається круглими черв’яками-нематодами: аскаридами, гостриками, волосоголовцями.
Понад 50 років тому такі препарати були переважно рослинного походження — чоловіча папороть, пижма, цитварний полин, хеноподієва олія тощо, а також на основі гарбузового насіння і часнику. У сучасній медицині їм прийшли на заміну сильніші таблетки від глистів для людини синтетичного походження.
Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує антигельмінтні препарати з діючими речовинами альбендазол (Ворміл, Альдазол, Зентел), мебендазол (Вермокс, Мебендазол, Вормін). Вони прості у застосуванні, недорогі та ефективні. Так, прийом мебендазолу та альбендазолу позбавляє аскаридозу в 96 і 99,8% випадків відповідно. Ці засоби пройшли дослідження на безпеку, побічні ефекти помірні і виникають рідко.
При цьому лікарі не рекомендують приймати антигельмінтні препарати для профілактики, навіть якщо у вас вдома є тварини, які вигулюються на вулиці. Для профілактики зараження гельмінтами необхідно перш за все ретельно мити руки. Крім того, яйця паразитів можуть потрапити в організм з немитих фруктів, овочів, зелені — тому необхідно ретельно мити їх під проточною водою. Також підвищену небезпеку становлять м’ясо та риба, які не пройшли достатню термічну обробку.
Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим