МОЗ спільно із представниками бізнесу обговорили можливості оптимізації отримання GMP-сертифікатів

25 Січня 2024 2:18 Поділитися

Міністерство охорони здоров’я України повідомляє, що до відомства з листами звернулася Європейська Бізнес Асоціація щодо питань, які виникають під час процедур підтвердження відповідності умов виробництва лікарських засобів вимогам належної виробничої практики за міжнародними стандартами (сертифікати Good manufacturing practice — GMP).

Такі стандарти охоплюють вимоги до персоналу, обладнання, приміщень, контролю, зберігання, пакування, маркування, відвантаження та розповсюдження лікарських засобів. В Україні GMP-сертифікацію проводить Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.

У повідомленні зазначається, що під час зустрічі з представниками бізнесу обговорено можливості оптимізації (дерегуляції) для недопущення ризиків, пов’язаних з постачанням ліків в Україну.

«Ми зважаємо на позицію бізнесу, ми чуємо бізнес та відкриті до обговорення проблемних питань. МОЗ готове розглянути пропозиції від усіх учасників фармацевтичного ринку та напрацювати шляхи розв’язання проблем спільно з органом державного контролю — Державною службою України з лікарських засобів та контролю за наркотиками. Головним пріоритетом Міністерства охорони здоров’я України є забезпечення українців якісними, безпечними та ефективними лікарськими засобами», — зауважив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Також у Міністерстві зазначають, що відповідно до отриманих листів наразі є певні затримки під час отримання сертифікатів GMP. Це ускладнює планування графіка своєчасного постачання ліків в Україну.

Тому за результатами зустрічі напрацьовані способи розв’язання озвучених проблем, а також обговорено чіткі підходи до контролю ліків та отримання сертифікатів GMP з урахуванням європейського законодавства та положень нового Закону України «Про лікарські засоби».

За матеріалами та фото moz.gov.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті