Директорку Хмельницької аптечної мережі оштрафували за порушення правил військового обліку

Як повідомляє «Незалежний громадський портал», директорка ТОВ «Хмельницька міська перша аптека» звернулася до Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області із позовом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК) про скасування постанови начальника ТЦК, якою її було притягнуто до адміністративної відповідальності. Зокрема, позивачка має сплатити штраф у розмірі 5100 грн за ч. 2 ст. 210-1 «Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію» Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі — КУпАП).

Згідно з матеріалами справи, у жовтні 2023 р. під час планової перевірки стану військового обліку на вказаному підприємстві було встановлено, що згідно з наказом від 30.12.2022 р. за ведення військового обліку відповідає директор — позивачка.

Під час перевірки було встановлено, що в цій організації працюють 70 осіб, які мають фармацевтичну спеціальність, з них 20 осіб мають відповідні військово-облікові документи та перебувають на військовому обліку. Втім, при прийнятті на роботу громадян, які є військовозобов’язаними та мають фармацевтичну освіту, працевлаштування відбувалося без військово-облікового документа, чим порушено вимоги ст. 21 Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Не погоджуючись із постановою ТЦК, позивачка зазначила, що всі вказані в протоколі працівники товариства, які не стоять на військовому обліку, офіційно почали працювати до прийнятої постанови КМУ від 30.12.2022 р. №1487 «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів». Цією постановою був скасований попередній порядок військового обліку та запроваджений новий. Ті працівники, які почали працювати на підприємстві після набуття чинності вказаною постановою КМУ, стоять на військовому обліку. Крім того, позивачка вказала, що постанова ТЦК не містить суті правопорушень і переліку осіб, щодо яких не подані відомості у ТЦК. Тому позивачка просить постанову визнати протиправною та скасувати.

Суд відхилив аргументи позивачки та зазначив, що оскаржувана постанова ТЦК є законною, а в діях позивачки є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 210-1 КУпАП, у зв’язку з чим зазначена постанова підлягає залишенню без змін.

Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті