Проєкт змін до Ліцензійних умов не має за мету погіршити чи обмежити роботу прайс-агрегаторів — Держлікслужба

29 Травня 2024 3:39 Поділитися

28 травня 2024 р. для обговорення одного з найбільш дискутабельних проєктів змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (далі — Ліцензійні умови) Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками (далі — Держлікслужба) запросила до діалогу представників прайс-агрегаторів, маркетплейсів та медичних інформаційних систем.

Одним з головних питань, яке турбувало представників бізнесу, це ризик заборони прайс-агрегаторів/маркетплейсів, через які споживачі мають змогу відстежувати наявність в аптечних закладах лікарських засобів, здійснювати їх бронювання з подальшим придбанням в аптеках.

На думку деяких представників ринку, ухвалення оприлюднених Держлікслужбою змін до Ліцензійних умов, які мають урегулювати електронну роздрібну торгівлю препаратами, зокрема п. 159-1, може призвести до значного обмеження роботи прайс-агрегаторів, що, зі свого боку, спричинить інформаційні перепони для учасників фармринку та кінцевих споживачів і, як наслідок, негативно позначиться на роботі багатьох ліцензіатів з оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами.

Голова Держлікслужби Роман Ісаєнко зазначив, що розробка та ухвалення відповідних змін до Ліцензійних умов не має за мету погіршити чи обмежити роботу будь-кого з операторів фармринку, зокрема компаній — прайс-агрегаторів, для більшості з яких таких ризиків не існує в принципі, якщо ними надаються виключно інформаційні послуги, а не здійснюється продаж лікарських засобів.

Мета зазначеного проєкту — не допустити неліцензовану електронну роздрібну торгівлю препаратами, запобігти відповідним порушенням, оскільки йдеться про безпеку та здоров’я людей, та упорядкувати відповідні процеси згідно з нормами чинного законодавства та європейських практик.

Водночас, якщо деякі положення проєкту змін викликають запитання, Держлікслужба готова до системної спільної конструктивної роботи із заінтересованими сторонами, щоб зняти спірні моменти, більш чітко прописати термінологію і зміст та не допустити хибне трактування деяких положень Ліцензійних умов. Для цього, власне, й існує процедура громадського обговорення проєктів нормативно-правових актів. З цієї причини доцільно в найближчі терміни провести розширену нараду зі спірних питань, на яку будуть запрошені представники ліцензіатів з оптової та роздрібної торгівлі. Спільно напрацьовані конструктивні зміни вноситимуться до проєкту відповідної постанови Кабінету Міністрів України (КМУ). За необхідності обговорюватимуться питання щодо визначення термінів введення в дію проєкту змін до Ліцензійних умов.

У ході дискусії ухвалено рішення на цьому етапі сфокусуватися на спільному розв’язанні наступних питань:

  • прописати визначення певних дефініцій у проєкті змін до Ліцензійних умов, зокрема визначення та ознаки електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами;
  • більш чітко визначити механізм електронної роздрібної торгівлі препаратами аптечними закладами, які не мають власних сайтів, через інтернет-ресурси інших ліцензіатів;
  • конкретизувати, на які саме види діяльності поширюватиметься дія майбутньої постанови і чи варто окремо прописати в ній інформаційні послуги як виключення щодо регуляторного впливу.

Держлікслужба відкрита для проведення подальших спільних обговорень та консультацій.

Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»,
за матеріалами www.dls.gov.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті