Міністерство охорони здоров’я України наказом від 05.08.2024 р. № 1380 затвердило оновлені рекомендації Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) щодо вакцинації проти коронавірусу.
Як зазначається у повідомленні, вони відповідають останнім світовим рекомендаціям щодо щеплення проти СОVID-19 Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).
Відтак схеми вакцинації для населення спрощуються — для більшості людей достатньо зробити одне щеплення проти СОVID-19. Для людей, які входять до групи ризику тяжкого перебігу COVID-19, передбачено введення більшої кількості доз — тобто ревакцинація через 6–12 міс.
Також для лікарів та пацієнтів змінюється визначення етапів вакцинації. Одне щеплення (*або 2 щеплення для окремих груп) — це первинна вакцинація. Всі наступні щеплення — ревакцинація проти COVID-19.
За словами Ігоря Кузіна, заступника міністра, головного державного санітарного лікаря України, це спрощення вакцинації дозволяє швидше отримувати повний курс і дотримуватися ревакцинації перед початком епідемічного сезону. Для людини без супутніх захворювань, імуноскомпрометованого стану достатньо отримати одне щеплення. Цього досить без ревакцинації кожного року.
Для медичних працівників або для тих, хто працює в небезпечних умовах, чи для людей з супутніми захворюваннями, а також вагітних загальна рекомендація полягає в базовій вакцинації одним щепленням, а потім щорічним чи через пів року бустером у вигляді однієї дози.
Ревакцинацію рекомендовано робити через 6–12 міс не усім, а людям із груп ризику:
- дорослим і дітям, які мають ослаблений імунітет чи супутні або тяжкі хронічні захворювання;
- вагітним;
- особам віком старше 60 років;
- дорослим і дітям, які перебувають у групі ризику тяжкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусної інфекції;
- представникам професійної групи ризику (наприклад лікарі, вчителі, військові та ін.).
Потребу у ревакцинації визначає лікар, враховуючи затверджені МОЗ України рекомендації. Для первинної вакцинації та ревакцинації може бути використана будь-яка з доступних в країні вакцин проти COVID-19. За наявності вибору вакцини рекомендовано надавати перевагу адаптованій під варіант Omicron. Наразі в Україні доступно понад 500 тис. доз омікронспецифічної вакцини (виробництва Pfizer), вона є у всіх областях.
Люди, які в попередні роки пройшли базовий курс щеплення (*2 або 3 щеплення залежно від вакцини) та зробили 4-те або 5-те за рахунком бустерне щеплення минулого року, можуть і надалі безоплатно ревакцинуватися. Для цього необхідно записатися до сімейного лікаря та після візиту вакцинуватися у найближчому пункті щеплення. У разі якщо у регіоні чи області охочих вакцинуватися виявиться більше, ніж наявних вакцин, в першу чергу вакцинацію отримають саме пацієнти з групи ризику.
За матеріалами moz.gov.ua
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим