Михайло Радуцький, голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування (далі — Комітет), повідомив про те, що відбулася зустріч, присвячена формуванню плану довгострокової співпраці Комітету та бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) в Україні.
На заході поінформовано про ініціативи Комітету, над якими наразі працюють його члени, а саме:
- Пришвидшення введення в дію Закону України від 28.07.2022 р. № 2469 «Про лікарські засоби» (далі — Закон № 2469)
Закон № 2469 запроваджує європейські стандарти обігу лікарських засобів. Наразі в документі вказано, що він набуває чинності через 30 міс після завершення воєнного стану. «На жаль, ми не можемо точно сказати, коли закінчиться війна. У цілому фармацевтична галузь готова до нового закону, тому ми пропонуємо встановити конкретну дату, коли закон почне діяти. Відповідні обговорення проходять у МОЗ. Експерти ВООЗ уже залучені до створення органу державного контролю та запровадження 2D-кодування упаковок лікарських засобів», — зауважив голова Комітету.
- Внесення законодавчих змін у фармацевтичній галузі
Планується декілька законопроєктів для регулювання фармацевтичної галузі. Наприклад, щодо фармацевтичної послуги та дієтичних добавок. Уже проведено низку консультацій з представниками ринку — виробниками, керівниками аптечних мереж, Американською торговельною палатою в Україні (American Chamber of Commerce in Ukraine — ACCU) та Європейською Бізнес Асоціацією (European Business Association — EBA).
- Взаємовизнання сертифікатів належної дистриб’юторської (Good distribution practice — GDP) та виробничої практики (Good Manufacturing Practice — GMP)
Взаємне визнання сертифікатів на національному рівні дозволить українським та європейським виробникам отримати доступ до ринку країни-партнера ще до того, як Україна вступить до ЄС і ці сертифікати будуть визнані автоматично. Відповідно українська Фарма зможе конкурувати з виробниками європейських країн.
Серед короткострокових планів бюро ВООЗ в Україні є експертна допомога в розробці та ухваленні законопроєкту про систему психічного здоров’я в Україні, а також у реформуванні медико-соціальної експертної комісії (МСЕК). За словами М. Радуцького, щодо першого питання Комітет тісно співпрацює з Офісом першої леді, запрошено експертів ВООЗ на наступне обговорення цього документу. Стосовно другого — очікується фінальна версія законопроєкту від МОЗ України.
Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»,
за матеріалами та фото facebook.com/radutskyy
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим