Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України 29 жовтня оприлюднило для громадського обговорення
Серед запропонованих змін є визнання втрати чинності низки нормативно-правових актів, зокрема наказу МОЗ від 12.12.2006 р. № 818 «Про вдосконалення атестації провізорів та фармацевтів». Окрім того, проєктом наказу пропонується встановити, що:
- Атестація професіоналів з вищою немедичною освітою за лікарськими спеціальностями припиняється з 1 січня 2025 р.;
- Проведення атестації працівників сфери охорони здоров’я відновлюється з 1 січня 2025 р.;
- Проведення атестації працівників сфери охорони здоров’я, які працевлаштовані за основним місцем роботи в лікарнях / реабілітаційних закладах, розміщених на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф, відновлюватиметься протягом 6 міс з визначеної дати завершення бойових дій або тимчасової окупації відповідних територій.
Разом з тим за бажанням таких працівників їх атестація може проводитися до завершення бойових дій або тимчасової окупації та протягом 6 міс з визначеної дати завершення бойових дій або тимчасової окупації відповідних територій;
- Працівники сфери охорони здоров’я, термін дії посвідчень про кваліфікаційну категорію або сертифікатів спеціаліста (лікаря (фармацевта, провізора)-спеціаліста) яких спливе в період дії воєнного стану та/або що подовжено на період дії такого стану та протягом 3 міс з дня його припинення або скасування (крім працівників сфери охорони здоров’я, вказаних у п. 3), мають пройти атестацію на підтвердження професійної кваліфікації / підтвердження (присвоєння) рівня професійної кваліфікації (кваліфікаційної категорії) до 31 грудня 2025 р.
Щодо Порядку, ним передбачається можливість на період встановлення карантину, запровадження надзвичайної ситуації, надзвичайного або воєнного стану залучення до надання медичної допомоги зокрема фармацевтичних працівників, здобувачів вищої освіти 4-го – 6-го років навчання за спеціальностями галузі знань 22 «Охорона здоров’я».
Проєктом Порядку також пропонується визначити вичерпний перелік документів, які подаватимуться працівником сфери охорони здоров’я для атестації. Перелік документів складається із 6 пунктів, серед них копії диплома, трудової книжки (за наявності), засвідчені у встановленому порядку, або інший документ, що підтверджуватиме наявність професійного стажу за атестаційний період.
Для атестації до стажу роботи за спеціальністю зараховуватиметься, зокрема, служба у Збройних силах України та інших військових формуваннях за відповідними військово-обліковими спеціальностями медичного або фармацевтичного спрямування.
Також проєктом пропонується затвердити, зокрема:
- Номенклатуру спеціальностей / профілів роботи за спеціальностями та відповідних їм професійних кваліфікацій / посад працівників сфери охорони здоров’я.
Номенклатура спеціальностей складається з 4 розділів, серед яких є фармацевтичні спеціальності та відповідні їм професійні кваліфікації. Перелік складається із 7 пунктів, а саме:
- аналітично-контрольна фармація (фармацевт-аналітик).
- Клінічна фармація (фармацевт клінічний).
- Організація і управління фармацією (фармацевт з організації і управління фармацією).
- Промислова фармація (промисловий фармацевт).
- Фармація (фармацевт).
- Фармацевтична косметологія (фармацевт-косметолог).
- Фармацевтична косметологія (фармацевт-токсиколог).
Стосовно профілей роботи за спеціальностями та відповідних їм посад, для фармацевтів передбачено наступні:
- аналітично-контрольна фармація (посада — лаборант (фармація).
- Фармація (роздрібна реалізація лікарських засобів) (посада — асистент фармацевта з роздрібної реалізації лікарських засобів).
У разі ухвалення цього проєкту наказу він набере чинності з дня його офіційного опублікування та застосовуватиметься з 1 січня 2025 р.
Зауваження та пропозиції у вигляді порівняльної таблиці потрібно надсилати до 30 листопада 2024 р. у письмовому або електронному вигляді на адресу Міністерства охорони здоров’я України: вул. Грушевського, 7, м. Київ, 01601 (e-mail: [email protected]); або електронну адресу: [email protected].
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим