Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України, в онлайн-інтерв’ю з медичним експертом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Катериною Булавіновою серед іншого розповів про удосконалення регулювання виробництва та обігу харчових доповнювачів. Тобто мова йде про дієтичні добавки.
Нагадаємо: 5 грудня Парламент ухвалив у другому читанні та в цілому відповідний законопроєкт № 11389.
Дієтична добавка не є лікарським засобом, це лише харчовий продукт.
Заступник міністра звернув увагу, що деякі суб’єкти господарювання під виглядом дієтичних добавок намагаються ввезти на ринок певні фармацевтичні інгредієнти. Такі дії є небезпечними та порушують вимоги щодо конкуренції серед фармацевтичних виробників.
Згідно із ухваленим законопроєктом № 11389, на Міністерство охорони здоров’я України покладається обов’язок затвердити національний перелік хімічних речовин, мінералів, вітамінів тощо, які будуть дозволені до використання у дієтичних добавках. Все, що не потрапить у такий перелік, буде або забороненим до обігу, або має пройти спеціальну процедуру оцінки впливу на здоров’я людини. Лише після цього зможе потрапити на ринок. «З ринку будуть прибиратися ті дієтичні добавки, які міститимуть у своєму складі активні фармацевтичні інгредієнти, неперевірені комбінації або складні комплекси, які є небезпечними», — підкреслив І. Кузін.
Запровадження таких рішень перш за все пов’язане із неконтрольованим обігом дієтичних добавок. Внаслідок чого люди починають приймати їх самостійно, що негативно впливає на їхнє здоров’я.
І. Кузін також звернув увагу, що після підписання Президентом України цього проєкту до моменту, коли він реально запрацює, мине близько 3 років. Все через те, що ринок дієтичних добавок є досить об’ємним. Тому для для запуску норм потрібен певний перехідний період.
Цей закон набуде чинності з дня його опублікування та вводитиметься в дію через 6 міс з дня набрання ним чинності. Але разом з тим певну частину дієтичних добавок можна буде реалізовувати з використанням старих підходів ще впродовж 2 років, для того, щоб знизити навантаження на бізнес та передбачити достатньо часу для приведення продукції у відповідність до нового закону.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим