Юридична консультація

Юридична консультаціяДо редакції «Щотижневика «АПТЕКА» надійшло запитання:

— Я хочу відкрити аптеку в сільській амбулаторії. Чи можу я для отримання ліцензії оформити на роботу свою маму-стоматолога? Якщо ні, то як найпростіше їй отримати професію провізора (які закінчити курси або де пройти навчання)?

1. Якщо особа має вищу медичну освіту за фахом «стоматолог» і не має вищої фармацевтичної освіти, а також у разі її оформлення на роботу в аптечний заклад як фахівця, то вона не зможе отримати ліцензію на провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами у зв’язку з тим, що:

Згідно з наказом Державної інспекції з конт­ролю якості лікарських засобів МОЗ України від 21.09.2010 р. № 340, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25.10.2010 р. № 968/18263 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами» (далі — Ліцензійні умови) (п. 2.5.2; 2.5.7; 3.1), суб’єкт господарювання, який провадить діяльність з роздрібної торгівлі лікарськими засобами, повинен: визначити уповноважену особу з повною вищою фармацевтичною освітою, яка має здобути освітньо-кваліфікаційний рівень фахівця — спеціаліста, отримати сертифікат про присвоєння (підтвердження) звання провізора загального профілю (для фахівців, які закінчили вищий навчальний заклад після 1992 р.) або загальної фармації; стаж роботи за фахом — не менше 2 років виконання обов’язків уповноваженої особи, відповідальної за функціонування системи забезпечення якості лікарських засобів в аптеці, розташованої у сільській місцевості. Також уповноваженою особою може бути особа із фармацевтичною освітою, яка здобула освітньо-кваліфікаційний рівень фахівця — молодший спеціаліст (бакалавр).

Ті працівники, які безпосередньо займаються виробництвом лікарських засобів в умовах аптеки, оптовою і роздрібною торгівлею лікарськими засобами, повинні мати спеціальну освіту і відповідати єдиним кваліфікаційним вимогам. Зазначені особи повинні мати: диплом державного зразка про фармацевтичну освіту; та сертифікат про присвоєння (підтвердження) звання провізора загального профілю (для фахівців, які закінчили вищий навчальний заклад після 1992 р.).

Зазначена норма не поширюється на співробітників аптечних складів (баз), які здійснюють відбір, комплектацію та упакування замовлень. Вони повинні проходити навчання на постійній основі відповідно до закріплених за ними обов’язків та періодичний медичний огляд.

Зайняття фармацевтичною діяльністю (безпосередньо) особою, яка не має відповідної фармацевтичної освіти (крім випадків, передбачених Ліцензійними умовами), унеможливлює виконання ліцензіатом Ліцензійних умов.

У сільській місцевості у разі відсутності аптеки (її структурного підрозділу) роздрібна торгівля лікарськими особами за переліком, встановленим наказом МОЗ, може здійснюватися фельдшерськими пунктами, ФАП, сільськими дільничими лікарнями та амбулаторіями на підставі договорів, укладених із суб’єктом господарювання, що має відповідну ліцензію, за умови, що відпуск здійснюватиметься особою з медичною освітою. Зазначимо, що мова йде не про фармацевтичну освіту.

Але ці вимоги не поширюються на аптеки та їх підрозділи.

Навіть при відкритті аптеки чи її підрозділу в сільській місцевості суб’єкт підприємницької діяльності повинен дотримуватися Ліцензійних умов згідно з наказом Державної інспекції з конт­ролю якості лікарських засобів МОЗ України від 21.09.2010 р. № 340.

2. Професію провізора можна отримати у будь-якому вищому навчальному медичному закладі України. Так, у Національному фармацевтичному університеті (Харків) проводиться заочне навчання за спеціальністю «спеціаліст, провізор»:

  • 4 роки 6 міс — молодший спеціаліст;
  • 4 роки 6 міс — друга вища освіта;
  • 2 роки 6 міс — для осіб, які мають кваліфікаційний рівень бакалавр за спеціальністю «фармація»;
  • 2 роки — для осіб, які мають вищу освіту за спеціальністю «технологія фармацевтичних препаратів»;
  • для осіб, які мають кваліфікаційний рівень «молодший спеціаліст» у галузі підготовки «Медицина»
  • 5 років 6 міс — для осіб, які мають середню освіту.

Докладнішу інформацію ви можете отримати на сайті університету — www.ukrfa.kharkov.ua/www/page.php?s_lang=ukr_&cat_id=1.

Дмитро Ліцоєв, юрисконсульт компанії «МОРІОН»

Цікава інформація для Вас:

Коментарі

Gp 21.03.2011 10:13
Второй абзац "немного" не к месту процитирован. Тут нужно указать положения п. 3.1.

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті