Шановні випускники!
Від щирого серця вітаю вас із закінченням університету та отриманням почесного звання лікаря чи провізора. Сьогодні на вас, молодих медиків і провізорів, з надією дивиться вся країна, на вас чекають наші співвітчизники у кожному селі, селищі, місті. Ви обрали найбільш гуманну професію, яка потребує не тільки ґрунтовних знань, а й високих людських якостей. Ви здобули освіту в одному із провідних навчальних закладів, який славиться своєю історією і традиціями. Університет підготував не одне покоління лікарів та провізорів зі світовим ім’ям. Упевнений, багато з вас досягне ще значніших успіхів. Сьогодні на порядку денному — кардинальна зміна системи охорони здоров’я, перехід на європейські стандарти, а значить — більші можливості для кожного медичного працівника та гідні умови праці. Я запрошую вас до великої й непростої роботи і бачу вас в авангарді цієї реформи. Переконаний, спільними зусиллями ми створимо обличчя майбутнього нашої країни, таке ж красиве і життєрадісне, як і ваші обличчя сьогодні. Бажаю всім міцного здоров’я, щастя і професійних успіхів.
Зачитавши привітання Президента України, міністр охорони здоров’я України О.В. Аніщенко звернувся до випускників від себе особисто:
— Перед вами, молоді наші колеги, широкий шлях. Хочеться вірити, що кожен з вас досягне професійного успіху, підкорюватиме нові вершини, здобуде багато славних перемог. Від вашої майстерності, знань, умінь залежатиме найдорожче для кожної людини — її здоров’я. Впевнений, що отримані глибокі знання дозволять вам гідно вступити до молодої когорти медиків XXI ст. і опанувати не одну життєву і професійну висоту. Тож успіхів вам, шановні випускники, щасливої життєвої дороги і наснаги у праці на благо Батьківщини та охорони здоров’я українського народу.
У своїй вітальній промові В.Ф. Москаленко, ректор університету, віце-президент НАМН України, академік НАМН України, професор, зазначив, що кожен випуск лікарів і провізорів — знакова подія в історії навчального закладу, своєрідний підсумок роботи кожного члена колективу. Знаменно, що нинішній випуск відбувається напередодні 20-ї річниці незалежності України та 170-річчя від дня заснування медичного факультету Університету Святого Володимира — історичного фундаменту Альма Матер. Ювілей університету збігається з іншими визначними датами: 120-річчям з дня народження його випускника 1916 р. — геніального письменника М.О. Булгакова, 130-річчям з дня народження видатного вітчизняного вченого та організатора охорони здоров’я — академіка О.О. Богомольця, 200-річчям з дня народження першого декана медичного факультету Університету Святого Володимира, першого почесного громадянина Києва — професора В.О. Караваєва. Тож сьогоднішнім молодим фахівцям є на кого рівнятися, дотримуватися високих взірців у своєму становленні в якості лікарів і провізорів.
Як повідомив ректор, за 170 років існування університет підготував понад 127 тис. фахівців, серед яких близько 5,5 тис. — іноземні громадяни, що представляють 67 країн світу. А це означає, що кожна четверта країна світу отримала лікаря або провізора з дипломом НМУ імені О.О. Богомольця. Сьогодні це потужний осередок підготовки медичних кадрів європейського рівня, в якому навчається понад 12 тис. студентів, інтернів, магістрів, клінічних ординаторів, аспірантів, докторантів. Серед них близько 1,5 тис. — іноземні громадяни з 62 країн світу. Основи професії викладають близько 300 професорів та докторів наук, понад 1 тис. доцентів та кандидатів наук, 47 членів державних академій наук України, велика та достойна плеяда лауреатів державних премій, заслужених діячів науки і техніки, заслужених лікарів України (загалом понад 200 осіб). Набирає обертів унікальне англомовне відділення університету, яке цього року випустило 18 дипломованих лікарів. Як і в минулі роки, студенти, що навчалися за державним замовленням (близько 400), завдяки підтримці Міністерства охорони здоров’я України одержали направлення на працевлаштування до закладів первинної ланки охорони здоров’я, зокрема, в сільську місцевість — це відповідає потребам держави та викликам часу. У руслі розвитку університету та підготовки висококваліфікованих викладачів стало доброю традицією зараховувати найкращих молодих науковців до складу університетських кафедр та клінік: цьогоріч, за рекомендацією Вченої ради, такої честі удостоєні 34 випускники, за останні 5 років чисельність цього потужного, надійного та перспективного резерву перевищила 200 осіб. Нині НМУ імені О.О. Богомольця закінчують лікарі, які навчалися за європейською кредитно-модульною системою організації навчального процесу: вперше в історії університету та медичної освіти України випускники отримують до державного диплома додаток міжнародного зразка. Це реальні результати впровадження принципів Болонської системи в Україні, впевнений крок до європейської якості освіти, важіль міжнародного визнання. У 2011 р. за інтегральними показниками свого поступу НМУ імені О.О. Богомольця зберігає 1-е місце в державному рейтингу за проектом ЮНЕСКО «ТОП-200» серед вищих медичних та фармацевтичних навчальних закладів та утримує 4-ту позицію серед провідних університетів країни.
Кульмінаційною і хвилюючою частиною урочистого заходу стало виголошення випускниками Клятви лікаря України: почесне право зачитати її текст з головної сцени країни отримали відмінники навчання, що представляли всі факультети університету. Втім, попереду ще були найвідповідальніші заходи: вручення дипломів молодим фахівцям на факультетах. Зокрема, не лишився осторонь ювілейної тенденції фармацевтичний факультет НМУ імені О.О. Богомольця: цьогоріч він здійснив 10-й випуск провізорів стаціонарної форми навчання. Як зазначила декан фармацевтичного факультету, завідувач кафедри біологічної, біоорганічної та фармацевтичної хімії, доктор медичних наук, професор І.В. Ніженковська, цей випуск відзначився рекордною кількістю відмінників, багато з них брали участь і виборювали призові та перші місця на міжнародних наукових конференціях. Вона висловила впевненість у тому, що всі випускники зможуть знайти себе у фармації, більш того, стати зірками вітчизняної фармацевтичної галузі й рушіями її прогресу, де б не довелося працювати: у науковій сфері чи на фармацевтичному виробництві, в аптеках чи контрольно-аналітичних лабораторіях. Декан побажала молодим колегам вдалого професійного старту і порадила протягом усієї кар’єри невтомно працювати над подальшим самовдосконаленням. До теплих слів привітань на адресу випускників приєдналися знані професори фармацевтичного факультету: Дмитро Волох, завідувач кафедри організації та економіки фармації, Михайло Сятиня, завідувач кафедри аптечної та промислової технології ліків. Привітаймо і ми столичну та українську медико-фармацевтичну спільноту з днем народження нової плеяди її талановитої молодої зміни.
фото Сергія Бека
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим