Проект постанови КМУ «Питання звільнення виробів медичного призначення від оподаткування податком на додану вартість»

ПОВІДОМЛЕННЯ
про оприлюднення проекту постанови

Кабінету Міністрів України “Питання звільнення виробів медичного призначення від оподаткування податком на додану вартість”

Міністерство охорони здоров’я України повідомляє про оприлюднення проекту постанови Кабінету Міністрів України “Питання звільнення виробів медичного призначення від оподаткування податком на додану вартість” , який розроблено на виконання протоколу засідання Кабінету Міністрів України № 56 від 08.08.2011 р., з метою недопущення підвищення цін на вироби медичного призначення та усунення соціальної напруги серед населення країни, що виникла.

Проект Постанови, пояснювальна записка, повідомлення про оприлюднення проекту розміщено на сайті Міністерства охорони здоров’я України.

Зауваження та пропозиції приймаються у письмовому або електронному вигляді на адресу Міністерства охорони здоров’я України 01601, Київ, вул. М. Грушевского, 7 тел. (044) 200-07-93, e-mail: [email protected].

Проект

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від ________________2011 р.                                                                        № ____________
Київ

Питання звільнення виробів медичного призначення від оподаткування податком на додану вартість

Відповідно до підпункту “а” підпункту 197.1.3 та підпункту 197.1.27 пункту 197.1 статті 197 Податкового кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє :

1. Затвердити перелік виробів медичного призначення, операції з постачання яких звільняються від оподаткування податком на додану вартість, згідно з додатком.

2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 9 червня 2011 р. № 785 “Про перелік виробів медичного призначення, операції з постачання яких звільняються від оподаткування податком на додану вартість” (Офіційний вісник України, 2011 р., № 56, ст. 2248).

3. Ця постанова набирає чинності з дня опублікування.

Прем’єр-міністр України М. АЗАРОВ

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту постанови Кабінету Міністрів України
“Питання звільнення виробів медичного призначення від оподаткування податком на додану вартість”

1. Обґрунтування необхідності прийняття постанови

Проект постанови Кабінету Міністрів України “Питання звільнення виробів медичного призначення від оподаткування податком на додану вартість” (далі – проект постанови) розроблено Міністерством охорони здоров’я на виконання п.2.5 протоколу засідання Кабінету Міністрів України № 56 від 08.08.2011 р. та з метою недопущення підвищення цін на вироби медичного призначення та усунення соціальної напруги серед населення країни.

Проект постанови розроблено Міністерством охорони здоров’я відповідно до підпункту “а” підпункту 197.1.3 та підпункту 197.1.27 пункту 197.1 статті 197 Податкового Кодексу України та з метою недопущення підвищення цін на вироби медичного призначення, які є соціально значущими товаром для широких верств населення країни.

Проектом постанови передбачено внесення змін до переліку виробів медичного призначення, операції з постачання яких звільняються від оподаткування податком на додану вартість затвердженого постановою КМУ від 9 червня 2011 р. № 785, а саме доповнити перелік наступними позиціями:

3926 90 97 90*

Соски силіконові

4014 10 00 00

Оболонкові контрацептиви

4014 90 10 00*

Різні типи сосок та аналогічні вироби для дітей

4818 40*

Пелюшки для немовлят, підгузники

8705 90 90 90*

Автомобілі спеціального призначення, пересувна радіологічна станція для закладів охорони здоров’я

9402 90 00 00*

Меблі медичні, хірургічні

3006 40 00 00

Зубні цементи та інші стоматологічні матеріали для пломбування зубів; цементи для реконструювання (відновлення) кісток

3407 00 00 00*

“Стоматологічний віск” або суміші для одержання зліпків зубів, розфасовані у наборах, в упаковках для роздрібної торгівлі або у вигляді плиток, підковок, брусків тощо; інші суміші для стоматології, виготовлені на основі гіпсу (кальцинованого гіпсу або сульфату кальцію)

3906 10 00 00*

Поліметилметакрилат

3906 90 90 00*

Акрилові полімери у первинних формах

9003*

Оправи та арматура для окулярів або аналогічних виробів та їх частини, крім дорогоцінних металів

9018 41 00 00

Бормашини, поєднані або не поєднані з іншим стоматологічним обладнанням на спільній основі

9018 49 10 00

Бори, фрези, диски, наконечники і щітки для використання у стоматологічних бормашинах

9018 49 90 00

Стоматологічне обладнання

9402 10 00 00

Крісла стоматологічні

Усі зазначені вироби медичного призначення є товарами повсякденного вжитку більшості населення.

Виробництво таких виробів, як підгузники, пелюшки для немовлят, оболонкові контрацептиви в Україні майже відсутнє, імпорт зазначеної продукції не спричинить шкоди інтересам вітчизняного виробника.

На даний час переважна більшість виробів медичного призначення, що імпортується в Україну є доступною за роздрібною ціною для громадян з рівнем доходу нижче середнього, що становить більшість населення України.

До оболонкових контрацептивів відносяться презервативи, маточні кільця та інші засоби щодо попередження захворювань, які передаються статевим шляхом та попередження вагітності.

Такі вироби медичного призначення мають соціальне значення для попередження розповсюдження захворювань, а також закуповуються за кошти державного бюджету. Разом з цим, завданнями та заходами Державної програми “Репродуктивне здоров’я нації” на період до 2015 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2006 № 1849, передбачено безоплатне забезпечення ними відповідних категорій населення.

Скасування пільги ПДВ на постачання таких товарів може призвести до подорожчання таких виробів, що матиме соціально негативний вплив щодо попередження захворювань на Віл/Снід, сифіліс, гонорею та інші, а також збільшення витрат державного бюджету під час закупівлі таких виробів для виконання вищезазначеної державної програми.

МОЗ України на 2012 рік вже передбачені кошти, згідно бюджетного запиту, на закупівлю автомобілів спеціального призначення для закладів охорони здоров’я, що мають обслуговувати заходи передбачені щодо Євро -2012 та виконання взятих на себе зобов’язань Україною. Введення ПДВ на ці позиції може призвести до зменшення запланової кількості їх закупівлі та невиконання постановлених завдань передбачених до обслуговування Євро -2012.

З метою усунення соціальної напруги серед населення країни, що виникла серед населення вважаємо залишити пільгу по ПДВ на вищезазначені коди виробів медичного призначення.

Проектом постанови враховано прийняті у грудні 2010 року та чинні зміни до Закону України “Про Митний тариф України”, у частині приведення у відповідність товарних кодів до УКТЗЕД, побудованої на гармонізованій системі опису та кодування товарів 2007 року, а саме у зв’язку із зміною кодів УКТЗЕД на окремі види продукції у проекті постанови коди УКТЗЕД на деякі позиції також було замінено.

Проектом постанови передбачено визнати такою, що втратила чинність постанову Кабінету Міністрів України від 9 червня 2011 р. № 785 “Про перелік виробів медичного призначення, операції з постачання яких звільняються від оподаткування податком на додану вартість” (далі – постанова 785) (Офіційний вісник України 2011 р., № 56).

Крім того постановою 785 було передбачено скорочення Переліку виробів медичного призначення, операції з продажу яких звільняються від обкладення податком на додану вартість, шляхом вилучення таких позицій, як:

 • моторні транспортні засоби спеціального призначення; автомобілі спеціалізовані для надання медичної допомоги;
 • вертольоти – масою порожнього обладнаного апарата не більш як 2000 кг, для надання екстреної медичної допомоги;
 • вертольоти – масою порожнього обладнаного апарата від 2000 кг, для надання екстреної медичної допомоги;
 • тканини бавовняні полотняного переплетення, з вмістом бавовни 85 мас. % у суміші або більше, невибілені (сурові), з поверхневою щільністю не більш як 100 г/м2, для виготовлення медичних перев’язувальних матеріалів, бандажів та марлі;
 • санітарно-гігієнічні вироби в тому числі і з вати;
 • речовини людського тваринного походження, підготовлені для терапевтичного або профілактичного застосування;
 • молоковідсмоктувачі механічні, електричні;
 • морозильники місткістю не більш як 400 літрів;
 • обладнання для фільтрування або очищення повітря, газів;
 • ваги для зважування людей, включаючи ваги для зважування немовлят, які не поновлені у вищезазначеному проекті постанови.

З метою недопущення підвищення цін на вироби медичного призначення та усунення соціальної напруги серед населення країни, що виникла вважаємо прийняти проект постанови “Питання звільнення виробів медичного призначення від оподаткування податком на додану вартість” та визнати такою, що втратила чинність постанову Кабінету Міністрів України від 9 червня 2011 р. № 785 “Про перелік виробів медичного призначення, операції з постачання яких звільняються від оподаткування податком на додану вартість” (Офіційний вісник України 2011 р., № 56).

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою прийняття проекту постанови є прийняття проекту постанови “Питання звільнення виробів медичного призначення від оподаткування податком на додану вартість” та визнання такою, що втратила чинність постанову Кабінету Міністрів України від 9 червня 2011 р. № 785 “Про перелік виробів медичного призначення, операції з постачання яких звільняються від оподаткування податком на додану вартість” (Офіційний вісник України 2011 р., № 56)скасування постанови Кабінету Міністрів України від 9 червня 2011 р. № 785 “Про перелік виробів медичного призначення, операції з постачання яких звільняються від оподаткування податком на додану вартість” (Офіційний вісник України 2011 р., № 56).

Прийняття зазначеного проекту постанови сприятиме вирішенню проблемних питань, щодо недопущення підвищення цін на вироби медичного призначення та усунення соціальної напруги серед населення країни, що виникла.

Шляхами досягнення мети є прийняття Проекту постанови.

3. Правові аспекти

У даній сфері суспільних відносин діють:

– Податковий кодекс України;

– Закон “Про Митний тариф”

– постанова Кабінету Міністрів України від 09 червня 2011 р. № 785 “Про перелік виробів медичного призначення, операції з постачання яких звільняються від оподаткування податком на додану вартість”.

4. Фінансово – економічне обґрунтування

Введення в дію вимог проекту постанови не потребує додаткових витрат з державного бюджету.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект постанови потребує погодження із Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Державною податковою службою України, Державною митною службою України, Міністерство фінансів України, Держкомпідприємництвом, Міністерством юстиції України.

6. Регіональний аспект

Впливу на регіональний аспект немає.

7. Запобігання корупції

Проект постанови не містить ризики вчинення корупційних правопорушень та не потребує проведення громадської антикорупційної експертизи.

8. Громадське обговорення

Проект даного акту розміщено для публічного обговорення на офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я України – www.moz.gov.ua.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект акта не стосується соціально-трудової сфери.

10. Прогноз результатів

Прийняття проекту постанови Кабінету Міністрів України дозволить:

 • не допустити підвищення цін на вироби медичного призначення та усунення соціальної напруги серед населення країни, що виникла;
 • удосконалити реалізацію державної політики у сфері обігу виробів медичного призначення.
В.о. Міністра Р.О.Моісеєнко

Додаток до постанови
Кабінету Міністрів України
від 2011 р. №

ПЕРЕЛІК
виробів медичного призначення, операції з постачання яких
звільняються від оподаткування податком на додану вартість

Код згідно з УКТЗЕД

Найменування виробу

3005* Вата, марля, бинти та аналогічні вироби (наприклад, перев’язувальні матеріали, липкий пластир, гірчичники), просочені або вкриті фармацевтичними речовинами або розфасовані для роздрібної торгівлі, для застосування у медицині, хірургії, стоматології, крім ветеринарії
3006 10* Кетгут хірургічний стерильний, аналогічні стерильні матеріали для накладання швів (включаючи стерильні хірургічні або стоматологічні нитки, що розсмоктуються) і стерильні адгезиви для тканин для хірургічного закриття ран; ламінарія стерильна та тампони з ламінарії стерильні; стерильні хірургічні або стоматологічні кровоспинні засоби, що розсмоктуються (гемостатики); стерильні хірургічні або стоматологічні адгезивні засоби, які розсмоктуються або не розсмоктуються
3006 20 00 00* Реагенти для визначення групи крові
3006 40 00 00 Зубні цементи та інші стоматологічні матеріали для пломбування зубів; цементи для реконструювання (відновлення) кісток
3006 50 00 00 Санітарні сумки та набори для надання першої допомоги
3006 91 00 00 Пристрої для стомічного використання та їх адгезивні пластини або лицеві частини
3307 90 00 00* Розчини для догляду за контактними лінзами та аналогічні вироби
3407 00 00 00* “Стоматологічний віск” або суміші для одержання зліпків зубів, розфасовані у наборах, в упаковках для роздрібної торгівлі або у вигляді плиток, підковок, брусків тощо; інші суміші для стоматології, виготовлені на основі гіпсу (кальцинованого гіпсу або сульфату кальцію)
3701 10 10 00* Фотопластинки та фотоплівки плоскі, сенсибілізовані, рентгенівські, а також фотоплівка у рулонах для медичних, стоматологічних цілей
3702 10 00 00* Рентгенівські фотоплівки сенсибілізовані, неекспоновані, з будь-яких матеріалів, крім паперу, картону чи тканини у рулонах
3707 90 30 00* Проявники та фіксатори для рентгенівських плівок та пластинок
3822 00 00 00* Реагенти діагностичні або лабораторні на підкладках і приготовлені (готові), діагностичні або лабораторні реагенти на підкладці або без неї
3824 90* Концентрати для приготування діалізуючого розчину (сухі та рідкі)
3906 10 00 00* Поліметилметакрилат
3906 90 90 00* Акрилові полімери у первинних формах
3923 30 10 00* Бутлі, пляшки та аналогічні вироби вмістом не більш
як 2 літри (для лікарських засобів, крові, біологічних рідин)
3923 50* Пробки, кришки, ковпачки та інші пристосування для герметизації для лікарських засобів, крові, біологічних рідин (матеріалів)
3924 90 90 00* Сечоприймачі, калоприймачі
3926 90 92 90* Контейнери для зберігання та транспортування крові, лікарських засобів, біологічних рідин (матеріалів), виготовлені з листового матеріалу
3926 90 97 90* Соски силіконові
4014 10 00 00 Оболонкові контрацептиви
4014 90 10 00* Різні типи сосок та аналогічні вироби для дітей
4014 90 90 00* Вироби гігієнічні з вулканізованої гуми: предмети догляду за хворими (судна підкладні, круги від пролежнів тощо)
4015 11 00 00* Рукавички хірургічні з гуми
4015 19 90 00* Рукавички оглядові з гуми
4016 99 99 90* Пробки для герметизації гумові для лікарських засобів, крові, біологічних рідин (матеріалів)
4818 40* Пелюшки для немовлят, підгузники
5006 00 90 00* Кетгут з натурального шовку
5208 21 10 00* Тканини бавовняні полотняного переплетення, з вмістом бавовни 85 мас. % або більше, вибілені, з поверхневою щільністю не більш як 100 г/м, для виготовлення медичних перев’язувальних матеріалів, бинтів та медичної марлі
5601 21* Вата з бавовни
6115 10* Компресійні панчішно-шкарпеткові вироби для хворих з варикозним розширенням вен
6210 10 90 00* Одяг з нетканих матеріалів у стерильних упаковках
6212 20 00 00*: Пояси і пояси-труси гігієнічні (медичні) еластичні
6212 90 00 00* Бандажні вироби доопераційні та післяопераційні
7010 10 00 00* Ампули
7010 90 21 00* Пляшки, флакони, виготовлені із скляних трубок для транспортування або упаковування фармацевтичних продуктів
7010 90 71* Пляшки, флакони скляні для транспортування або упаковування фармацевтичних продуктів
7010 90 79 00* Пляшки, флакони скляні для зберігання і транспортування або упаковування фармацевтичних продуктів місткістю не більш як 0,055 літра
7015 10 00 00* Скельця для окулярів, що коригують зір
7017* Посуд скляний для лабораторних, гігієнічних або фармацевтичних цілей, градуйований або не градуйований
8309 90 10 00* Кришки алюмінієві для закупорювання флаконів і пляшок для лікарських засобів та біологічних рідин (матеріалів) діаметром понад 21 мм
8309 90 90 00* Кришки, ковпачки для закупорювання флаконів і пляшок для лікарських засобів та біологічних рідин (матеріалів)
8419 20 00 00 Стерилізатори медичні, хірургічні або лабораторні
8419 40 00 00* Апарати дистиляційні або ректифікаційні
8421 19 20 00* Центрифуги, що використовуються в лабораторіях
8421 21 00 00* Обладнання для фільтрування або очищення води для діалізу
8421 29 00 00* Обладнання для фільтрування або очищення рідин (діалізатори, фільтри та інше приладдя)
8705 90 90 90* Автомобілі спеціального призначення, пересувна радіологічна станція
8713* Коляски інвалідні та інші засоби пересування для інвалідів, з двигуном або без двигуна чи з іншим привідним механізмом
9001 30 00 00 Лінзи контактні
9001 40 41 00* Лінзи скляні для окулярів, що коригують зір, однофокусні, оброблені з обох боків
9001 40 49 00* Лінзи скляні для окулярів, що коригують зір
9001 50 41 00* Лінзи для окулярів з інших матеріалів, що коригують зір, однофокусні, оброблені з обох боків
9001 50 49 00* Лінзи для окулярів з інших матеріалів, що коригують зір, крім однофокусних
9001 50 80 00* Лінзи для окулярів з інших матеріалів, що коригують зір
9003* Оправи та арматура для окулярів або аналогічних виробів та їх частини, крім дорогоцінних металів
9003 11 00 00* Оправи для окулярів пластмасові
9004* Окуляри та інші оптичні вироби коригувальні (крім сонцезахисних)
9010 10 00 00* Апаратура та обладнання для автоматичного проявлення чи для автоматичного друку проявлених плівок
9011 10 90 00* Мікроскопи стереоскопічні: ЛОР, офтальмологічні, травматологічні, нейрохірургічні тощо
9011 20 90 00* Мікроскопи мікрофотографічні
9011 80 00 00* Мікроскопи
9013 20 00 00* Лазери, крім лазерних діодів, терапевтичний, імпульсний, внутрішньопорожнинний, для внутрішньосудинного опромінення крові, низькоінтенсивний для опромінення крові, локальної дії тощо
9018 11 00 00 Електрокардіографи
9018 12 00 00 Апарати діагностичні для ультразвукових обстежень (сканери) та їх складові частини
9018 13 00 00 Магніторезонансні томографи
9018 14 00 00 Сцинтографічна апаратура
9018 19 10 00* Прилади для відстеження двох або більше параметрів
9018 19 90 00* Прилади для відстеження параметрів
9018 20 00 00* Апаратура, що використовує ультрафіолетові або інфрачервоні промені
9018 31 10 00 Шприци з голками чи без голок з пластмасових матеріалів
9018 31 90 00 Шприци з голками чи без голок, крім тих, що виготовлені з пластмасових матеріалів
9018 32 10 00 Голки трубчасті металеві
9018 32 90 00 Голки для накладання швів
9018 39 00 00 Катетери, зонди, бужі, канюлі, дренажні системи та подібні інструменти
9018 41 00 00 Бормашини, поєднані або не поєднані з іншим стоматологічним обладнанням на спільній основі
9018 49 10 00 Бори, фрези, диски, наконечники і щітки для використання у стоматологічних бормашинах
9018 49 90 00 Стоматологічне обладнання
9018 50 10 00 Прилади та апарати офтальмологічні неоптичні
9018 50 90 00 Прилади та апарати офтальмологічні оптичні
9018 90 10 00 Інструменти та апарати для вимірювання артеріального тиску
9018 90 20 00 Ендоскопи
9018 90 30 00 Нирки штучні (апарат штучної нирки, діалізатори та інші складові частини, приладдя штучної нирки)
9018 90 41 00 Ультразвукові прилади, призначені для діатермії
9018 90 49 00 Прилади, призначені для діатермії, крім ультрузвукової
9018 90 50 00 Апарати для переливання крові
9018 90 60 00 Прилади та апарати для анестезії
9018 90 70 00 Літотриптори ультразвукові
9018 90 85 00 Прилади для вливання розчинів (медичні), прилади, пристрої та інструменти, що використовуються в медицині, хірургії, стоматології; пристрої для відсмоктування та вливання, контрацептиви внутрішньоматкові
9019 20 00 00 Апарати для озонотерапії, кисневої та аерозольної терапії, штучного дихання, реанімації та інша апаратура для дихальної терапії
9021 31 00 00 Суглоби штучні
9021 10 10 00* Пристрої ортопедичні
9021 10 90 00 Шини та інші пристрої для лікування переломів
9021 21 10 00 Зуби штучні з пластичних матеріалів
9021 29 00 00* Деталі для протезування зубів
9021 39 10 00 Протези очей
9021 39 90 00* Інші штучні частини тіла
9021 40 00 00* Апарати для поліпшення слуху, за винятком частин і приладдя
9021 50 00 00 Серцеві стимулятори, крім частин і приладдя
9021 90 90 00* Апарати, які носять на собі, із собою або імплантують у тіло, щоб компенсувати недолік (дефект) органа чи фізичну ваду
9022 12 00 00 Томографи комп’ютерні
9022 13 00 00* Апаратура для використання у стоматології
9022 14 00 00* Апаратура для використання у медицині, хірургії
9022 21 00 00* Апаратура, яка використовує альфа-, бета- або гамма-випромінювання для використання у медицині, хірургії
9022 30 00 00* Трубки рентгенівські
9022 90 90 00* Апаратура для використання в медицині
9025 11 20 00* Термометри медичні
9027 20 00 00* Хроматографи, апаратура для електрофорезу
9027 30 00 00* Спектрофотометри
9027 50 00 00* Інші прилади та апарати, що використовують оптичні випромінювання (ультрафіолетове, видиме, інфрачервоне)
9027 80 11 00* Електронні рН-метри, гН-метри та інші апарати для вимірювання електропровідності (медичні)
9027 90 10 00* Мікротоми
9030 10 00 00* Прилади та апарати для вимірювання та виявлення іонізуючого випромінювання
9032 10 81 00* Термостати з електричним пусковим пристроєм
9033 00 00 00* Частини та приладдя для машин, апаратів групи 90, не включені до інших груп
9402 10 00 00 Крісла стоматологічні
9402 90 00 00* Меблі медичні, хірургічні
9405 40 10 00* Прожектори (операційні лампи)

_____________
* Тут і далі — для медичного використання, що мають відповідне маркування.

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті