Державне регулювання цін на лікарські засоби

Державне регулювання цін на лікарські засоби Не втрачає актуальності питання удосконалення державного регулювання цін на лікарські засоби й вироби медичного призначення, що закуповуються за рахунок коштів Державного та місцевих бюджетів. Нагадаємо, відповідну постанову уряду № 932 було прийнято 8 серпня 2011 р. та опубліковано в «Урядовому кур’єрі» вiд 08.09.2011 р. № 164.

Важливим нововведенням документа є те, що замість декларування вводиться державна реєстрація оптово-відпускних цін на лікарські засоби й вироби медичного призначення, зокрема на кожну лікарську форму, дозування та споживчу упаковку препарату, а також на всі типи, види, марки виробів медичного призначення. Також актом передбачено, що внесені до 1 вересня 2011 р. до реєстру оптово-відпускних цін на лікарські засоби задекларовані зміни таких цін вважаються зареєстрованими оптово-відпускними цінами й підлягають перереєстрації до 1 січня 2012 р.

При детальному розгляді постанова викликає ряд запитань, наприклад: із якої дати замість декларування вводиться обов’язок державної реєстрації оптово-відпускних цін; до якого департаменту МОЗ слід звертатися при реєстрації цін?

Для реєстрації оптово-відпускної ціни на лікарський засіб або виріб медичного призначення представник власника реєстраційного посвідчення на лікарський засіб або уповноважений представник виробника виробу медичного призначення подає до МОЗ документи згідно з п. 3 постанови КМУ № 932, зокрема інформаційну довідку про зареєстровані ціни на лікарські засоби або вироби медичного призначення в країні їх походження, країнах СНД і ЄС, де застосовується державне регулювання цін, за формою, згідно з додатком 2 до постанови. Однак чи будуть подані документи вважатися такими, що відповідають вимогам, і чи будуть вони прийняті до розгляду в разі подання неповної інформаційної довідки, дані за якою отримати доволі проблематично?

Привертає увагу положення, згідно з яким перереєстрація оптово-відпускної ціни на лікарський засіб або виріб медичного призначення здійснюється не частіше ніж 1 раз на півроку за умови зміни ціни на сировину, матеріали, розміру накладних видатків, курсу іноземної валюти. За оцінками спеціалістів, така вимога змусить виробників до диверсифікації ризиків (на випадок частого підвищення вартості послуг проміжних виробників).

У нашому виданні вже було опубліковано проект наказу МОЗ України «Про затвердження Положення про реєстр оптово-відпускних цін на лікарські засоби й вироби медичного призначення, порядок внесення до нього змін, та форм заяв про реєстрацію оптово-відпускної ціни на лікарський засіб та виріб медичного призначення», однак відповідей на згадані питання документ не містить.

Прес-служба «Щотижневика АПТЕКА»

Интересная информация для Вас:

Комментарии

Нет комментариев к этому материалу. Прокомментируйте первым

Добавить свой

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Другие статьи раздела


Последние новости и статьи