Зміст номера #325

Інформація для фірм — виробників лікарських засобів

До 2002 р. інформація про лікарський засіб, вкладена в упаковку, призначалася лише для лікаря — Інструкція для медичного застосування лікарського засобу. З 2002 р., відповідно до наказу МОЗ України від 03.05.01 р. № 163, поряд з Інструкцією для медичного застосування вводиться листок-вкладиш — інформація для пацієнта. Відповідно до наказу МОЗ України від 17.05.01 р. № 187, Інструкції для медичного застосування друкуватимуться ДП «Державний фармакологічний центр МОЗ України» у спеціальних виданнях для лікарів, а листок-вкладиш вкладатиметься в упаковку лікарського засобу.

Листок-вкладиш: деякі аспекти

До редакції «Щотижневика АПТЕКА» надходить багато запитів від підприємств — виробників фармацевтичної продукції стосовно забезпечення лікарських засобів листками-вкладишами.
Виробників хвилює і практичний бік реалізації майбутньої процедури та можливі проблеми, що виникатимуть. Наприклад, затверджений листок-вкладиш потрібно буде вкласти в упаковку лікарського засобу. Технічно забезпечити цей процес під час виробництва нескладно. В той же час незрозуміло, яким чином можна забезпечити наявність листка-вкладиша для препаратів, що є на ринку, зберігаються на складах, в аптеках тощо.

Інтерферонстимулююча активність комплексу мультивітамінів з мінералами МУЛЬТИ-ТАБС® — фактор профілактики грипу

У Київському НДІ епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського провели дослідження, в якому оцінювали інтерферонстимулюючу дію МУЛЬТИ-ТАБС® та можливість його використання для профілактики грипу. Комплексні мультивітаміни з мікроелементами МУЛЬТИ-ТАБС для дослідження люб’язно надало представництво фірми ФЕРРОСАН в Україні.

Многая лета!

В 2002 году исполнилось 10 лет со дня основания ООО «Микрофарм» — одного из лидеров в Украине по производству лекарственных средств в форме аэрозолей. О становлении предприятия и планах на будущее корреспонденту «Еженедельника АПТЕКА» рассказал директор предприятия Сергей Бусыгин.

АЦИКЛОСТАД® і АЦИКЛОВІР 200 СТАДА® препарати для лікування герпетичної інфекції

Для лікування і профілактики герпетичної інфекції німецька фірма «Стада Арцнайміттель АГ» пропонує ацикловір у формі таблеток — Ацикловір 200 Стада® і у формі крему — Ациклостад®.
Ацикловір 200 Стада® показаний для лікування інфекцій, спричинених вірусом простого герпесу, зокрема інфекцій шкіри та слизових оболонок статевих органів.
Для лікування простого герпесу з локалізацією в ділянці облямівки губ призначений ацикловір у формі 5% крему Ациклостад® для місцевого застосування.

ПРОТЕФЛАЗИД — новый противовирусный и иммунотропный препарат

Специалисты НПК «Экофарм» разработали и внедрили на рынок новое лекарственное средство растительного происхождения ПРОТЕФЛАЗИД — противовирусный препарат системного действия.
ПРОТЕФЛАЗИД проявляет противовирусную активность в отношении вирусов герпеса, ВИЧ, гепатитов В и С.