Міністерство економіки України (Мінекономіки) повідомляє про затвердження Порядку розгляду клопотань про додаткову охорону прав на винахід, що дозволить фармацевтичним компаніям подовжити термін дії своїх патентних прав на винаходи. Наприклад, на нові лікарські засоби. Відповідний наказ Мінекономіки від 19.03.2025 р. № 1803 вже пройшов державну реєстрацію в Міністерстві юстиції України. Наразі текст наказу в офіційних джерелах не оприлюднено.
«Нові правила — це ще один крок до того, щоб українське законодавство відповідало європейським стандартам, як ми й зобов’язалися в Угоді про асоціацію з ЄС. Вони приходять на зміну застарілій інструкції та нарешті встановлюють чіткі, сучасні умови для продовження захисту прав на винаходи — насамперед лікарських засобів. Це важливо для фармацевтичної галузі, яка інвестує значні кошти у створення нових ліків. Можливість продовжити захист патентних прав дає компаніям-розробникам більше часу для реалізації інновацій і водночас формує прозорі, справедливі правила для всіх гравців ринку — як для оригінальних виробників, так і для виробників генериків», — зазначає заступник міністра економіки України Віталій Кіндратів.
Ухвалений документ визначає чіткі та сучасні правила, як отримати сертифікат додаткової охорони (СДО). Він замінив стару інструкцію, що вже не відповідала сучасному законодавству. Тепер чітко визначено:
- які документи потрібно подати, щоб отримати додатковий захист;
- як довго розглядається таке звернення і хто ухвалює рішення;
- що робити, якщо компанії відмовили, — порядок оскарження;
- строк додаткової охорони може діяти до 5 років після завершення основного патенту.
В Мінекономіки відмічають, що новий порядок узгоджений із європейським законодавством — зокрема, Регламентом (ЄС) № 469/2009. Його впровадження є не лише виконанням зобов’язань перед ЄС за Угодою про асоціацію, а й важливим сигналом для міжнародних інвесторів: в Україні є зрозумілі й надійні правила захисту оригінальних інноваційних розробок.
За матеріалами me.gov.ua
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим