Наказ МОЗ України від 30.12.2025 р. № 1969

21 Січня 2026 1:23 Поділитися

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 30.12.2025 р. № 1969

Зареєстровано в Міністерстві

юстиції України

13 січня 2026 року

за № 45/45439

Про внесення змін до Правил виписування рецептів на лікарські засоби

Відповідно до частин сьомої та одинадцятої статті 20-3 Закону України «Про лікарські засоби», пункту 8 Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 267 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 року № 90),

НАКАЗУЮ:

  1. Внести до пункту 10 розділу I Правил виписування рецептів на лікарські засоби, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19 липня 2005 року № 360, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 20 липня 2005 року за № 782/11062 (у редакції наказу Міністерства охорони здоров’я України від 15 березня 2023 року № 494), такі зміни:

1) після абзацу першого доповнити абзацом другим такого змісту:

«У разі виписування електронного рецепта на лікарський засіб, який придбавається за власні кошти та/або з інших джерел, не заборонених законодавством, крім бюджетних коштів, пацієнту (його представнику) надається додаткова інформація про лікарські засоби, ціна яких відповідає трьом найбільш економічно вигідним (найнижчим) цінам за одиницю лікарського засобу серед лікарських засобів, наявних у Національному каталозі цін із аналогічними складом і дозуванням діючих речовин та формою випуску, та які містять кількість одиниць лікарського засобу в упаковці, що не перевищує зазначеної кількості одиниць лікарського засобу в електронному рецепті.».

У зв’язку з цим абзаци другий — четвертий вважати абзацами третім — п’ятим;

2) абзац третій викласти в такій редакції:

«За запитом пацієнта (його представника) йому надається інформаційна довідка в паперовій формі, що сформована системою та містить відомості про номер виписаного електронного рецепта, код підтвердження, дату виписування електронного рецепта, інформацію про виписаний лікарський засіб, а також, у випадку, передбаченому абзацом другим цього пункту, додаткову інформацію з посиланням на Національний каталог цін, для забезпечення пацієнта (його представника) актуальною (на дату ознайомлення) інформацією щодо цін на лікарські засоби (далі — інформаційна довідка).»;

3) у абзаці п’ятому слова «другого та/або третього» замінити словами «третього та/або четвертого».

  1. Фармацевтичному управлінню (Олександру Гріценку) забезпечити:

1) подання цього наказу в установленому законодавством порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;

2) оприлюднення цього наказу на офіційному вебсайті Міністерства охорони здоров’я України після здійснення державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.

  1. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Марію Карчевич.
  2. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр Віктор Ляшко

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Додати свій

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті