Держлікслужба пропонує вилучити норму щодо необхідності оформлення паспорту аптечного закладу

Прес-служба Державної служби України з лікарських засобів повідомляє, що у зв’язку із змінами до ст. 19 Закону України «Про лікарські засоби» в редакції від 20 грудня 2011 р. найближчим часом ліцензія на виробництво лікарських засобів, оптову та роздрібну торгівлю лікарськими засобами буде видаватись після перевірки наявності матеріально-технічної бази та кваліфікації персоналу, необхідних для забезпечення виконання Ліцензійних умов.

Зміни до законодавства зумовлюють необхідність розробки низки відповідних нормативно-правових актів. Зокрема заплановано спростити процедуру ліцензування, вилучивши норму щодо необхідності оформлення паспорту аптечного закладу. Натомість заявник за встановленою формою надаватиме до Держлікслужби України відомості про матеріально-технічну базу та кваліфікацію персоналу.

Слід зауважити, що з таким нововведенням заявник виграє у часі на оформлення документів для отримання ліцензії, оскільки Закон передбачає, що перевірка повинна бути проведена у строки, передбачені для видачі ліцензії. Отже, суб’єкт господарювання для отримання ліцензії, надає Держлікслужбі України заяву про видачу ліцензії та відомості про матеріально-технічну базу та кваліфікацію персоналу (не витрачаючи часу на погодження з територіальним органом Держлікслужби України). В свою чергу, Держлікслужба України протягом десяти робочих днів має організувати перевірку вказаних відомостей та прийняти відповідне рішення.

З метою створення чіткого та прозорого механізму перевірки, яка передуватиме видачі ліцензії, Держлікслужбою України розробляється відповідний Порядок проведення перевірки. Планується, що документ, який буде складатись за її результатами, міститиме чіткий перелік питань у формі опитувального листа. Це, в свою чергу, унеможливить неоднозначне тлумачення висновків щодо відповідності заявника Ліцензійним умовам. Такий підхід до організації виконання контрольних функцій інспекторами дозволить підвищити як їх відповідальність, так і відповідальність суб’єктів господарювання щодо наданої у відомостях інформації.

Впровадження такої системи запобігатиме створенню фіктивних аптечних закладів, які отримували ліцензію, але фактично не розпочинали діяльність, або ж їх матеріально-технічна база не відповідала встановленим вимогам. Саме через такі аптечні заклади найчастіше розповсюджуються неякісні та фальсифіковані ліки.

Також слід нагадати про кроки, вже зроблені на шляху спрощення процедури подачі документів для отримання ліцензії на виробництво лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами. Зокрема, Держлікслужбою України розроблено проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», який передбачає можливість подання суб’єктом господарювання заяви про видачу ліцензії та інших документів шляхом надсилання електронного документа.
Впровадження такої норми надасть можливість заявнику значно скоротити витрати, пов’язані з необхідністю особисто подавати заяву на отримання ліцензії.

За матеріалами www.diklz.gov.ua

Комментарии

Иванна 24.01.2012 8:53
Страховой медициной в этой стране и не пахнет.На нищем населении не делает деньги только ленивый.С гордостью лоббируются интересы сетевиков,упрощается получение лицензий для них.В бедной стране делать деньги на лекарствах,как на стиральных машинках аморально.С такой бы прытью приняли закон о всеобщем медстраховании.Да зачем - сразу половина фарммаркетов станут ненужными.
provizor 24.01.2012 1:13
А яка різниця - паспорт чи відомості? Кожного року міняється назва, а результат незмінний.
Александр 25.01.2012 8:51
Если аптека работает с 1998 года,то сколько же можно проверять указанные сведения?Может пора учитывать и этот показатель?

Добавить свой

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Другие статьи раздела


Последние новости и статьи