Як повідомляється на сайті Верховної Ради України, Комітет з питань соціальної політики та праці (далі — Комітет) рекомендує парламенту прийняли за основу законопроект про організації роботодавців, їх об’єднання, права і гарантії їх діяльності (реєстраційний № 10108, ініціатори — народні депутати Олег Шевчук, Ярослав Сухий та Василь Хара).
У документі пропонується визначити особливості правового регулювання, засади створення та діяльності організацій роботодавців, об’єднань організацій роботодавців, основні принципи їх взаємодії з органами державної влади й місцевого самоврядування, професійними спілками, об’єднаннями громадян.
В. Хара, голова Комітету, зазначив, що законопроект пропонує фактично прийняти нову редакцію чинного закону «Про організації роботодавців», а також внести зміни до законів «Про громадські об’єднання», «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців», «Про професійно-технічну освіту», «Про вищу освіту», «Про державне замовлення для задоволення пріоритетних державних потреб», «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності».
За словами В. Хари, метою прийняття згаданого документа є усунення недоліків чинного закону, спрямованих на подальшу реалізацію права роботодавців на свободу об’єднань; деталізація права на створення об’єднань організацій роботодавців, принципів їх діяльності; запровадження спеціального правового режиму державної реєстрації організацій роботодавців та їх об’єднань; унормування їх участі у соціальному діалозі на різних рівнях шляхом об’єднання у спільний представницький орган організацій роботодавців тощо.
Народні депутати зазначають, що проект передбачає якісно нові засади участі організацій роботодавців та їх об’єднань у вирішенні колективних трудових спорів (конфліктів), колективно-переговорному процесі щодо укладення колективних угод, у сфері професійного навчання, перекваліфікації, підвищенні кваліфікації; представництво та захист інтересів своїх членів під час здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності; встановлення покращених механізмів взаємодії організацій роботодавців та їх об’єднань з органами державної влади та місцевого самоврядування тощо.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим