Як зазначається на сайті Головного управління охорони здоров’я Київської міської державної адміністрації (ГУОЗ КМДА), з 2 листопада 2012 р. при зверненні з рецептом у визначені аптеки та аптечні пункти КП «Фармація» пацієнт сплачує лише часткову вартість препаратів для лікування гіпертонічної хвороби, включених до пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. Так, дія механізму часткового відшкодування вартості ліків поширюється на 7 міжнародних непатентованих назв лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою у формі таблеток та капсул: еналаприл, лізиноприл, бісопролол, метопролол, небіволол, амлодипін, ніфедипін.
Відшкодування вартості препаратів відбувається за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів. До сплати належить різниця між фактичною роздрібною ціною, встановленою на момент придбання лікарського засобу, та референтною ціною, затвердженою наказом МОЗ України від 01.06.2012 р. № 419.
Препарати, включені до пілотного проекту, відпускаються за рецептом лікаря. Рецепт виписується на рецептурному бланку форми № 1 (ф-1) із зазначенням міжнародної непатентованої назви, дози та має бути завірений печаткою лікувально-профілактичного закладу. Його можна отримати у кардіолога, терапевта, педіатра, сімейного лікаря. Рецепт дійсний протягом 1 міс з моменту видачі та зберігається в аптечному закладі.
Зауваження й пропозиції стосовно впровадження пілотного проекту в КП «Фармація» можна надавати до організаційно-фармацевтичного відділу за тел.: +38 (044) 234-69-19; е-mail: nekrasova@pharmacy.kiev.ua.
Для інформування населення Києва щодо порядку забезпечення лікарськими засобами пацієнтів із гіпертонічною хворобою працює «гаряча лінія» ГУОЗ КМДА: +38 (044) 234-55-26 (робочі дні: 10:00–13:00; 14:00–17:00).
До переліку закладів КП «Фармація», у яких проводиться відшкодування часткової вартості гіпотензивних лікарських засобів, включено 63 аптеки та 32 аптечні пункти. Інші суб’єкти господарювання столиці також можуть долучитися до проекту.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим