3 листопада в МОЗ України відбувся черговий брифінг Василя Лазоришинця, заступника міністра охорони здоров’я України щодо актуальної інформації про епідемічну ситуацію в країні стосовно ГРВІ та грипу А (H1N1). На заході були присутні Юкка Пуккіла, керівник Міжнародної місії Європейського бюро ВООЗ (далі — місія), начальник відділу готовності та реагування на стихійні лиха ВООЗ, а також Ігор Поканевич, керівник Європейського бюро ВООЗ в Україні.
В. Лазоришинець повідомив, що наприкінці жовтня МОЗ України звернулося через Міністерство закордонних справ до ВООЗ із проханням надати експертну допомогу у вирішенні питань, пов’язаних з виявленням збудника вірусу грипу А (H1N1), лікуванням та інтенсивною терапією у разі розвитку ускладнень основного захворювання. Увечері 2 листопада в Україну прибула місія під головуванням Ю. Пуккіли. Делегація представлена фахівцями з анестезіології, інфектології, епідеміології, вірусології, експертами з лабораторних досліджень, лікарями-координаторами з надання невідкладної медичної допомоги, організаційної підтримки, санітарно-просвітницької роботи з населенням.
І. Поканевич, зазначив, що епідемічна ситуація в країні привернула увагу міжнародної спільноти. Місія співпрацюватиме з Урядом України. Її головна мета — надання якомога більшого обсягу технічної допомоги для припинення розповсюдження грипу. Він підкреслив, що представники місії мають достатній досвід роботи в надзвичайних ситуаціях, що виникають внаслідок епідемій, та прагнуть поділитися ним з українцям.
Ю. Пуккіла зауважив, що приймає участь у брифінгу, щоб означити цілі, які переслідує місія. Група експертів ВООЗ прибула на запрошення української сторони, щоб з’ясувати, чи дійсно на території України зареєстровано надзвичайно високий рівень ГРВІ та грипу. Фахівці повинні встановити реальну кількість пацієнтів, у яких лабораторно підтверджено інфікування вірусом грипу А (H1N1).
Ю. Пуккіла також підкреслив, що наразі спеціалісти в повному складі повноцінно співпрацюють з українськими колегами із застосуванням усього свого потенціалу. Він зауважив, що міжнародні експерти займатимуться розслідуванням причин виникнення епідемії, і коли ознайомляться з ситуацією — дадуть чіткі рекомендації, за якими слідуватимуть конкретні дії.
Ю. Пуккіла констатував, що попередні висновки про ситуацію в Україні, які були зроблені у штаб-квартирі ВООЗ , а також Регіональному бюро ВООЗ в Європі, співпадають з робочими припущеннями місії щодо пандемічного вірусу грипу А (H1N1), але для того, щоб повністю розібратися в ситуації, делегація планує її вивчати.
В. Лазоришинець навів деякі статистичні дані щодо захворюваності на ГРВІ станом на 3 листопада: нараховується 255 тис. захворілих, померла 71 особа, з них у 1 випадку лабораторно підтверджено наявність грипу А (H1N1).
За даними МОЗ України епідемічний поріг уже подолали Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька області, наближається до нього Київ.
Відповідаючи на запитання стосовно співвідношення кількості померлих від ГРВІ у цьому і минулому роках, заступник міністра сказав, що нині кількість померлих приблизно на 10% менша порівняно з аналогічним періодом минулого року.
В. Лазоришинець також підкреслив, що в Україні відзначається циркуляція збудників 3 захворювань: ГРВІ, сезонного грипу і пандемічного грипу (в деяких регіонах). Він ще раз нагадав, що лабораторно підтверджено 14 випадків захворювання на грип А (H1N1) із 22 проб, які були взяті на дослідження.
Марина Малєй,
фото автора
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим