В Україні перевірено приблизно 8 тис. аптечних закладів

18 Листопада 2009 4:40 Поділитися

В Україні перевірено приблизно 8 тис. аптечних закладівСтаном на 18.11.2009 р. на наявність необхідного переліку лікарських засобів перевірено приблизно 8 тис. аптечних закладів. Про це доповів Костянтин Косяченко, заступник голови Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів, на селекторній нараді МОЗ України.

Він також поінформував, що в усіх регіонах України триває моніторинг цін. «Порушення цінової дисципліни нині відсутнє. Всі, хто реалізує лікарські засоби, діють у рамках встановленого коридору цін», — повідомив К. Косяченко. Разом з тим за ті чи інші порушення у сфері обігу лікарських засобів анульовано 50 ліцензій.

Також було зазначено, що препарат Tamiflu/Таміфлю (озельтамівір), який відсутній в аптечній мережі, в необхідному обсязі наявний у медичних закладах усіх рівнів. За дорученням міністра охорони здоров’я України Василя Князевича під час селекторної наради було заслухано інформацію щодо наявності Таміфлю в регіонах.

В. Князевич повідомив про підписання наказу щодо предметно-кількісного обліку згаданого лікарського засобу. Розуміючи, що це досить жорсткий крок, міністр наголосив, що він — упереджувальний, аби вберегти медиків від так званих справ лікарів. В. Князевич також застеріг від неправильного призначення ліків, невідповідності протоколів лікування і наголосив на персональній відповідальності керівників медичних закладів за виконання зазначених доручень.

Підбиваючи підсумки, голова МОЗ наголосив, що не хотів би, аби сьогодні фармацевтичну галузь робили ворогом народу. Проте правил гри мають дотримуватися всі сторони — і держава, і бізнес.

За матеріалами www.moz.gov.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті