Проект Концепції Загальнодержавної програми з протидії ВІЛ на 2014–2018 рр. розглянуто Міжвідомчою робочою групою

28 Січня 2013 12:03 Поділитися

Як повідомляє Державна служба України з питань протидії ВІЛ-інфекції /СНІДу та інших соціально-небезпечних захворювань, відбулося засідання міжвідомчої робочої групи з питань розробки проекту Концепції Загальнодержавної програми з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014–2018 роки. Склад цієї групи затверджено наказом МОЗ України від 05.09.2012 р. № 698. Під час заходу було розглянуто проект розпорядження КМУ «Про затвердження Концепції Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014–2018 роки», розробленого на виконання доручення Президента України від 28.12.2012 р. «Щодо деяких питань запобігання поширенню епідемій туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та вірусних гепатитів». За час роботи міжвідомчої робочої групи проведено 8 засідань з розробки проекту цього документа.

Проектом розпорядження КМУ передбачає затвердити базові положення згаданої програми, мета якої — зниження показників захворюваності й смертності від ВІЛ-інфекції/СНІД­у шляхом забезпечення державою сталості системи надання якісних і доступних послуг з профілактики та діагностики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду і підтримки людей, які живуть з ВІЛ, у контексті реформи системи охорони здоров’я та соціальної сфери.

Очікувані результати виконання Загальнодержавної програми з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014–2018 роки:

  • наблизити до нуля кількість нових випадків інфікування ВІЛ серед населення та зменшити на 50% кількість нових випадків інфікування ВІЛ серед груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ;
  • наблизити до нуля кількість випадків передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини;
  • забезпечити доступ до профілактичних програм для всіх, хто належить до груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ;
  • охопити 100% школярів та студентської молоді програмами профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу та формування здорового способу життя у навчальних закладах усіх форм власності;
  • охопити медико-соціальними послугами з догляду та підтримки 100% ВІЛ-інфікованих осіб, які перебувають під медичним наглядом у закладах охорони здоров’я;
  • охопити безперервними програмами замісної підтримувальної терапії щонайменше 35% споживачів опіоїдних ін’єкційних наркотиків, які цього потребують, із залученням їх до реабілітаційних програм;
  • зменшити на 50% смертність від туберкульозу серед хворих з коінфекцією ВІЛ/туберкульоз;
  • сформувати толерантне ставлення до людей, які живуть з ВІЛ-інфекцією, та представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ і знизити на 50% рівень стигми та дискримінації стосовно цих людей.

Серед результатів виконання Загальнодержавної програми з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014–2018 роки також зазначено забезпечення доступу до безперервного лікування антиретровірусними препаратами для 100% хворих на ВІЛ-інфекцію, які цього потребують.

Станом на 1 жовтня 2012 р. антиретровірусну терапію у закладах охорони здоров’я України отримували більше 36 620 пацієнтів (у тому числі 2503 дітей), з них 36153 — за рахунок державного бюджету України та 467 — за рахунок коштів Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом, малярією. Кількість хворих на ВІЛ-інфекцію, які потребують антиретровірусної терапії, за оцінкою Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції /СНІДу та інших соціально-небезпечних захворювань, становить 120 тис. осіб.

На сьогодні проект Концепції Загальнодержавної програми з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014–2018 роки перебуває на стадії громадського обговорення. На 7 лютого 2013 р. заплановано повторне засідання за результатами опрацювання центральними та місцевими органами виконавчої влади, громадського обговорення цього документа.

За матеріалами www.dssz.gov.ua

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті