Наказом МОЗ України від 08.11.2013 р. № 960 затверджено зміни до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з імпорту лікарських засобів (далі — Ліцензійні умови). Вони набудуть чинності з 1 грудня 2013 р., окрім:
- п. 3.4 (документація ліцензіата) та п. 3.9 (самоінспекція) розділу ІІІ Ліцензійних умов, які набудуть чинності з 1 грудня 2014 р.;
- п. 2.12 розділу ІІ (щодо імпорту лікарських засобів ліцензіатом відповідно до контракту(ів) (договору(ів)), укладеного(их) із закордонним виробником або постачальником лікарського засобу та власником реєстраційного посвідчення на цей препарат); підпункту 3.6.12 п. 3.6 (щодо необхідності контролю виробником, та/або власником реєстраційного посвідчення, та/або імпортером стабільності лікарського засобу після надходження на ринок); п. 3.1 (фармацевтична система якості); п. 3.7 (зовнішня діяльність); п. 3.11 (контрольні та архівні зразки лікарських засобів) розділу ІІІ Ліцензійних умов, які набудуть чинності з 1 березня 2016 р.
Одночасно з цим документом скасовується наказ МОЗ України від 30.05.2013 р. № 453 «Про затвердження Змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з імпорту лікарських засобів», який визначав вимоги до оформлення досьє імпортера, персоналу, забезпечення проведення процедур у межах системи контролю якості імпортера.
Наказом МОЗ України № 960 представлено в новій редакції досьє імпортера з наведенням уточнень щодо окремих його положень. При цьому встановлено, що імпорт лікарських засобів здійснюється з додержанням чинних в Україні вимог належної виробничої практики (Good Manufacturing Practice — GMP) в частині, що стосується діяльності з імпорту препаратів, які деталізовано в розділі ІІІ Ліцензійних умов.
Таким чином, передбачається поетапне впровадження вимог GMP для імпортерів лікарських засобів.
Як уже повідомляло наше видання, з метою поступового запровадження європейських вимог щодо ліцензування імпорту лікарських засобів згідно з Директивою Європейського Парламенту та Ради ЄС 2001/83/ЕС від 06.11.2001 р. «Про Кодекс Співтовариства відносно лікарських засобів, призначених для застосування людиною» у липні 2013 р. створено робочу групу. До неї ввійшли представники Державної служби України з лікарських засобів, Американської торговельної палати, Комітету з охорони здоров’я Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА), Асоціації виробників інноваційних ліків «АПРАД» та Всеукраїнської громадської організації «Фармацевтична Асоціація «ФАРМУКРАЇНА».
Під час засідань робочої групи неодноразово наголошувалося на відтермінуванні окремих вимог до імпортерів лікарських засобів, зокрема щодо відповідності імпортера вимогам GMP, а також укладання ліцензіатом контракту(ів) (договору(ів)) із зарубіжним виробником або постачальником препарату та власником реєстраційного посвідчення на нього.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим