За інформацією МОЗ України протягом 47-го тижня 2013 р. (18–24 листопада) показники захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) не перевищують епідемічного порогу в жодному регіоні України й знаходяться в межах від –6,7% в Хмельницькій обл. до –78,4% в Івано-Франківській обл.
За звітний тиждень на грип та ГРВІ захворіли 158 636 осіб, серед них 111 031 (70,0%) — діти. Показник захворюваності становить 34,9 випадка на 10 тис. населення України.
Найвищий рівень захворюваності на грип та ГРВІ зареєстровано в Київській обл. — 67,0 випадка на 10 тис. населення, а найнижчий — у Донецькій обл. — 5,9 випадка на 10 тис. населення.
За 47-й тиждень 2013 р. госпіталізовано 6106 осіб, серед яких — 4709 (77,1%) — діти. Порівняно з минулим тижнем знизився темп приросту захворюваності на грип та ГРВІ серед дорослих та дітей.
За звітний період на території України випадків смерті серед хворих на грип та ГРВІ не зареєстровано, як і за попередній тиждень. В цілому, епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ в нашій країні відповідає середньорічному рівню для відповідної пори року.
Загалом вакциновано проти грипу 153 542 особи, у тому числі 26 325 осіб за звітний тиждень, що на 18,7% менше, ніж за попередній тиждень. Серед осіб, щеплених проти грипу, частка дітей становить 17%.
МОЗ України також спростовує інформацію, яка з’явилася останнім часом в ЗМІ, щодо ускладнення епідемічної ситуації з захворюваності на грип та ГРВІ серед населення Угорщини. Йшлося про циркуляцію нового вірусу грипу та начебто неефективність проведеної раніше імунізації населення.
Згідно з даними EuroFlu (щотижневого електронного бюлетеня ВООЗ) за 46-й тиждень 2013 р., рівень захворюваності населення Угорщини на грип та ГРВІ є низьким, географічно непоширеним, з ознаками стабільної тенденції (показники респіраторної захворюваності не змінюються порівняно з минулим тижнем).
Інформація щодо циркуляції нового вірусу грипу на території Угорщини та неефективності проведеної раніше імунізації населення не підтверджується офіційними джерелами, зокрема, Європейським центром з профілактики й контролю захворюваності (European Centre for Disease Prevention and Control) та ВООЗ.
Коментарі