На виконання постанови КМУ від 14.08.2013 р. № 732 «Про затвердження пілотного проекту по запровадженню державного регулювання цін на препарати інсуліну» (далі — Пілотний проект) профільне міністерство наказом від 21.01.2014 р. № 57 затвердило Порядок розрахунку граничного рівня оптово-відпускних цін на препарати інсуліну на основі порівняльних (референтних) цін на такі препарати (далі — Порядок), який набув чинності 30.01.2014 р. у зв’язку з опублікуванням в «Урядовому кур’єрі» № 18.
Розрахунок граничного рівня оптово-відпускних цін на препарати інсуліну здійснюється із використанням механізму зовнішнього реферування цін та з урахуванням цін, що склалися в Україні, а з 1 червня 2014 р. — без урахування цін, що склалися в Україні. Перерахунок цін на препарати інсуліну з іноземних валют референтних країн у національну валюту України здійснюється за офіційним курсом, встановленим Національним банком України, станом на 1 грудня 2013 р. та на 1 червня 2014 р.
Зовнішнє реферування здійснюється за даними офіційних джерел уповноважених державних органів у Республіці Болгарія, Республіці Молдова, Республіці Польща, Словацькій Республіці та Чеській Республіці. У разі, якщо відповідний препарат не представлено на ринку зазначених держав, або він представлений на ринках у 2 і менше державах, зовнішнє реферування здійснюється з урахуванням даних офіційних джерел уповноважених державних органів у Латвійській Республіці, Угорщині та Республіці Сербія.
Наказом МОЗ України від 30.01.2014 р. № 89 затверджено граничні рівні оптово-відпускних цін на препарати інсуліну. Сформований реєстр граничних цін на препарати інсуліну містить 95 торговельних назв ліків із відповідним дозуванням, формою випуску та упаковкою, що внесені до Державного реєстру лікарських засобів України. Також в реєстрі зазначено граничну оптово-відпускну ціну за упаковку, граничну закупівельну ціну за упаковку з урахуванням постачальницько-збутової надбавки і граничну роздрібну ціну за упаковку з урахуванням торговельної (роздрібної) надбавки.
Таким чином, з 1 березня 2014 р. обіг препаратів інсуліну, зокрема їх закупівля за кошти місцевих бюджетів, здійснюватиметься після декларування зміни оптово-відпускної ціни на такі препарати, яка не може перевищувати граничний рівень оптово-відпускних цін на них, розрахований та встановлений наказом МОЗ України № 89, та внесення її в установленому порядку до реєстру оптово-відпускних цін. У зв’язку з цим МОЗ України наголошує на необхідності подання документів на декларування зміни оптово-відпускних цін на препарати інсуліну. Відповідно до постанови КМУ від 13.08.2012 р. № 794 для декларування зміни оптово-відпускної ціни на лікарський засіб власник реєстраційного посвідчення або уповноважена ним особа подає до профільного міністерства такі документи:
1) заяву про декларування зміни оптово-відпускної ціни на лікарський засіб за формою, затвердженою наказом МОЗ України від 07.09.2012 р. № 705;
2) копію виданого МОЗ України реєстраційного посвідчення на лікарський засіб;
3) довіреність (з перекладом на українську мову) або її копію, засвідчену в установленому законодавством порядку щодо повноважень заявника декларувати зміни оптово-відпускних цін на лікарський засіб, видану власником реєстраційного посвідчення на лікарський засіб.
Нагадаємо, Пілотним проектом встановлено, що витрати, пов’язані з відпуском препаратів інсуліну, здійснюються за рахунок коштів, що передбачаються місцевими бюджетами на охорону здоров’я за Державною цільовою програмою «Цукровий діабет на 2009–2013 роки», яка діяла до кінця минулого року. На сайті МОЗ України 10.01.2014 р. опубліковано проект розпорядження КМУ «Про схвалення Концепції Державної цільової соціальної програми «Цукровий діабет на період до 2018 року». Таким чином, на сьогодні дію відповідної Державної цільової програми не подовжено.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим