11 березня 2014 р. в Українському національному інформаційному агентстві «УКРІНФОРМ» відбулася прес-конференція на тему «Зниження попиту на наркотики — стратегічний пріоритет наркополітики України», в якій взяли участь Володимир Тимошенко, голова Державної служби України з контролю за наркотиками (ДСКН); Володимир Ященко, радник голови ДСКН, та Леся Брацюнь, голова Громадської ради при ДСКН.
В. Тимошенко зазначив, що 13 березня 2014 р. розпочне роботу 57-ма сесія Комісії ООН з наркотичних засобів, під час якої розглядатимуться питання, пов’язані з виконанням Політичної декларації та Плану дій з налагодження міжнародного співробітництва з метою вироблення комплексної і збалансованої стратегії боротьби з проблемою наркотиків у світі. Зокрема, під час заходу Комісії буде презентована доповідь про хід виконання Україною даної декларації. Крім звіту, також буде презентовано Стратегію державної політики щодо наркотиків на період до 2020 року, схвалену розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28.08.2013 р. № 735-р. В ній закладено інноваційні підходи до боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, насамперед присвячені заходам по зниженню попиту на них. Дана стратегія направлена на декриміналізацію наркополітики, подолання застарілого стереотипу домінування силового підходу у вирішенні проблем наркоманії. В центрі цього підходу — зміна ставлення до наркозалежного як до людини, що потребує допомоги, а не покарання.
За словами В. Ященка, також необхідно впроваджувати в медичну практику комплексний, інтегрований підхід до надання допомоги наркозалежним у зв’язку з тим, що вони хворіють не тільки на наркоманію, а й на супутні хвороби, такі як ВІЛ/СНІД, туберкульоз, вірусні гепатити. Він наголосив на тому, що допомога наркозалежним повинна бути не вузько медичною, а більш широкою медико-соціальною. Це необхідно для розвитку реабілітаційної складової цієї допомоги.
На нелегальному ринку наркотиків найбільш розповсюдженими є опій,
Високою залишається частка немедичного вживання наркотиків. Так, за результатами репрезентативного опитування споживачів наркотиків, проведеного у 2013 р. Українським інститутом соціальних досліджень ім. А. Яременка спільно з Українським центром контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України, 41,1% респондентів вживали наркотики 1 раз на добу, 11,5% — 2 рази на добу, решта — по 3 рази і більше протягом останніх 24 год.
Л. Брацюнь звернула увагу на необхідність залучення до вирішення проблеми наркозалежності спеціалістів різних міністерств — соціальної політики; охорони здоров’я; молоді та спорту; освіти і науки — у зв’язку з масштабністю даної проблеми, яку можливо вирішити лише спільними зусиллями.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим