На сьогодні в рамках клінічних досліджень пацієнти мають можливість отримувати ліки, які не зареєстровані в Україні та які в деяких випадках для них залишаються останньою надією. Загальна кількість таких препаратів співставна з державними закупівлями, тобто мова йде про сотні мільйонів гривень.
Днями в Державній службі України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва (далі — Держпідприємництва України) відбулася нарада за участю представників МОЗ України, Міністерства фінансів України, Державної фіскальної служби України та Європейської Бізнес Асоціації. Держпідприємництва України занепокоєне актуальною проблемою оподаткування лікарських засобів, що ввозяться на територію України з метою проведення клінічних досліджень. Імпорт таких препаратів обкладається ставкою ПДВ 20%, і наразі необхідно узгодити з митницею питання, який документ дозволить оподатковувати їх імпорт за 7% ставкою.
За результатами зустрічі всі учасники дійшли однозначної згоди, що для підтвердження права суб’єкта на застосування пільгової ставки під час ввезення ліків у рамках клінічних досліджень достатньо лише одного документа — дозволу на проведення клінічних досліджень, який оформлюється рішенням МОЗ України за результатами висновку Державного підприємства «Державний експертний центр МОЗ України».
Наразі в Держпідприємництва України на розгляді знаходиться проект наказу МОЗ України, яким вносяться зміни до Порядку проведення клінічних випробувань лікарських засобів та експертизи матеріалів клінічних випробувань, затвердженого наказом МОЗ України від 23.09.2009 р. № 690. Пропозиції, висловлені учасниками під час наради, будуть сформульовані Держпідприємництва України спільно з ЄБА та рекомендовані для врахування профільним міністерством у розробленому ним проекті документа.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим