Олександр Квіташвілі планує у 2015 р. закуповувати ліки за кошти державного бюджету у тісній співпраці з ВООЗ та ЮНІСЕФ

15 декабря 2014 11:15 Версия для печати

Новопризначений міністр охорони здоров’я України обіцяє позбутися корупційних схем у медичній галузіНа сайті МОЗ України розміщено повідомлення, що закупки медичних препаратів у 2015 р. здійснюватимуться у тісній співпраці з ВООЗ та ЮНІСЕФ.

12 грудня відбулася зустріч Міністра охорони здоров’я України з представниками ВООЗ та ЮНІСЕФ з приводу надання допомоги у закупівлі ліків. Представники міжнародних організацій підтвердили свою готовність до тісної співпраці. Зокрема, запропонували надати технічних радників, які б допомогли розрахувати потреби, етапи, логістику доставки цих препаратів в Україну.

В свою чергу О. Квіташвілі запевнив, що Уряд та Міністерство охорони здоров’я України готові ініціювати законодавчі зміни, які дозволять залучити міжнародні організації до процесу закупок лікарських засобів за кошти державного бюджету.

Зі свого боку зазначимо, що ВООЗ та ЮНІСЕФ певно не закуповуватимуть лікарські засоби вітчизняних виробників. У той же час, Україна має власну потужну фармацевтичну промисловість, яка забезпечує ринок широким асортиментом лікарських засобів, виробництво яких відповідає стандартам GMP, що гармонізовані із європейськими. Торги-2014 довели що вітчизняні генерики коштують на 40-60% менше ніж їх імпортні аналоги. Чи варто Україні у часи економічної та політичної кризи витрачати кошти на державні закупівлі імпортних препаратів, коли можна закупити вітчизняні аналоги більш доступні за ціною, завдяки чому збільшити обсяги лікування для населення?

Прес-служба «Щотижневика АПТЕКА»

Комментарии

Андрей 15.12.2014 4:13
Отечественные производители еще и налоги платят в Украине, за которые потом за рубежом будут покупаться лекарства. Так что,-не по государственному.

Добавить свой

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Другие статьи раздела


Последние новости и статьи