Микола Поліщук звернувся до працівників фармацевтичної галузі з вітанням:
Щиро вітаю вас з професійним святом — Днем фармацевтичного працівника!
Щодня ви поруч із людьми і працюєте для людей, приходите на допомогу мільйонам українців, а нерідко ваші порада і добре слово — важлива допомога людям у болях і недугах. Щиро дякую вам за це віддане служіння обраній професії, життєву позицію і нелегку працю.
Держава, зі свого боку, не забуває і про вас: намагається сприяти розвитку вітчизняних фармацевтичних підприємств; забезпечено в цілому достатній доступ населення до широкого асортименту лікарських засобів через розгалужену систему аптечних закладів; запроваджується система забезпечення якості лікарських засобів на всіх етапах їх обігу — все спрямовано на створення української фармації світового рівня, а це і відповідні умови праці, і зарплата, і рівень життя фармацевтів.
Сердечно бажаю вам, вашим рідним і близьким міцного здоров’я, щастя, вірних друзів, добра й благополуччя. Нехай завжди будуть із вами вдячність і шана людська.
Добрих Вам успіхів та професійних здобутків задля здоров’я українського народу!
До кого ж звертався міністр, якою є сьогодні фармація? За нижченаведеними показниками — численна армія професіоналів, які щоденно стоять на варті захисту здоров’я наших громадян.
Ліцензії на провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів мають 137 суб’єктів господарювання; з оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами — 5246. В Україні нараховується 22 530 аптечних закладів, 9147 із них — аптеки, 6846 — аптечні кіоски, 5488 — аптечні пункти та 1049 — аптечні склади (бази), які їх обслуговують. У середньому по Україні один такий склад обслуговує понад 20 точок роздрібної торгівлі.
Виробництво лікарських засобів здійснюють 1147 аптек, тобто кожна восьма аптека, і при цьому тільки кожна четверта з них має асептичні умови. Більшість аптек, які здійснюють виробництво ліків, знаходяться в комунальній власності (68%). У середньому одна аптека разом з аптечним пунктом обслуговують 3,3 тисяч осіб.
Серед усіх суб’єктів господарювання, що здійснюють забезпечення населення лікарськими засобами, 81,2% із них здійснюють тільки роздрібну торгівлю лікарськими засобами, 13% ліцензіатів — тільки оптову торгівлю медикаментами, 5,8% суб’єктів господарювання провадять оптову та роздрібну діяльність. n
Учасники прес-конференції |
|
|
|
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим