Державна інспекція з контролю якості лікарських засобів МОЗ України (далі — Держлікінспекція МОЗ) представила основні шляхи реформування фармацевтичної галузі в Україні. Їх було озвучено 2 червня під час прес-конференції, яка відбулася в рамках Всеукраїнського форуму представників фармацевтичного ринку в Києві.
Згідно з інформацією, наданою Держлікінспекцією МОЗ, основні шляхи реформування мають полягати у:
- підборі професіональних кадрів для Держлікінспекції МОЗ та її територіальних відділень;
- створенні мережі лабораторій у регіонах;
- створенні та постійному вдосконаленні нормативно-правової бази.
Нині існує гостра необхідність у підборі професіоналів для роботи у територіальних інспекціях з контролю якості лікарських засобів, які перш за все повинні мати фармацевтичну освіту, а також достатній досвід роботи у сфері контролю якості лікарських засобів.
Крім того, не створено мережу регіональних лабораторій для проведення якісного та ефективного контролю якості ліків. Натомість існує необхідність передачі відібраних зразків ліків до Центральної лабораторії з аналізу якості лікарських засобів та медичної продукції.
І нарешті головне — створення сучасної законодавчої бази. Першочерговим завданням є внесення змін до Закону «Про лікарські засоби». В ньому має бути передбачена вся система практик, починаючи від виробничої, закінчуючи практикою зберігання лікарських засобів, транспортування та аптечною практикою.
З метою роботи над удосконаленням нормативно-правової бази Держлікінспекція МОЗ запрошує до активного співробітництва громадські організації, які представляють як пацієнтів, так і професійні об’єднання.
За матеріалами
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим