Найближчим часом розподілені в регіони препарати будуть доступні в лікарнях. Зокрема, мова йде про ліки за такими напрямами:
- Закупівля хіміотерапевтичних препаратів, радіофармпрепаратів та препаратів супроводу для лікування онкологічних хворих:
- капецитабін — 3470 уп. по 6 блістерів в упаковці; 7463 уп. по 12 блістерів в упаковці;
- флуороурацил — 43 707 флаконів;
- гемцитабін — 9259 флаконів;
- тореміфен — 2229 упаковок.
- Закупівля хіміотерапевтичних препаратів, радіофармпрепаратів та препаратів супроводу для лікування онкологічних (онкогематологічних) хворих:
- етопозид — 4444 флакони.
- Централізована закупівля медикаментів та медичних виробів для дитячого діалізу:
- кислотний компонент — 2000 одиниць.
- Закупівля медикаментів та медичних виробів для хворих у до- та післяопераційний період з трансплантації:
- вальцит — 337 упаковок;
- тимоглобулін — 152 упаковки.
- Закупівля лікарських засобів для забезпечення хворих на гемофілію типів А або В або хворобу Віллебранда:
- вілате 500 — 22 упаковки.
Міністерство охорони здоров’я закуповує ліки в межах виділеного бюджету, котрий щорічно приймає Верховна Рада України (у 2016 р. — 3,4 млрд грн., у 2017 р. — 5,9 млрд грн., у 2018 р. — 5,9 млрд грн.). Державний бюджет, виділений на закупівлю ліків на національному рівні, дозволяє покривати в середньому 45% від усього обсягу потреби. Так, наприклад, програма «Доросла онкологія» фінансується на 30%, а програма «Дитячий діаліз» майже на 100%.
Якщо ліки є в наявності, а в лікарні з якихось причин відмовляють в їх безоплатній видачі, необхідно написати заяву на ім’я головного лікаря медичного закладу або на місцеве управління/департамент охорони здоров’я, вказавши діагноз із результатами аналізів або діагностики, що підтверджує діагноз, та необхідний препарат. Медичні заклади згідно з наказом МОЗ № 509 зобов’язані оприлюднювати інформацію щодо залишків лікарських засобів.
За матеріалами moz.gov.ua
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим