ПАТ «Фармак» у 2018 р. збільшить обсяг інвестицій на третину

04 Травня 2018 12:33 Поділитися

ПАТ «Фармак» цьогоріч планує інвестувати в модернізацію виробництва 638 млн грн. Це на 32% більше, ніж у 2017 р.

«Сьогодні, щоб бути лідером, необхідно постійно вдосконалюватися, впроваджувати інноваційні технології. Саме так працює «Фармак». Уже багато років левову частку доходу ми реінвестуємо в нашу компанію, і з року в рік ця сума збільшується. За останні 7 років ми інвестували в модернізацію виробництва 2,8 млрд грн., або 184 млн дол. США. У 2018 р. ми плануємо збільшити наші інвестиції більше ніж на третину порівняно з 2017 р. Проект «Тверді лікарські засоби–2» залишиться основним на поточний рік. Нова виробнича дільниця реалізується на базі німецького та італійського технологічного обладнання. Після введення його в експлуатацію сукупні потужності з виробництва таблетованих лікарських засобів мають зрости удвічі — до 3 млрд дозованих одиниць на рік. Також компанія продовжить інвестувати в модернізацію та дооснащення активних виробництв, інформаційні технології, лабораторії відділу контролю якості та лабораторію біотехнологій. Особливу увагу ми приділяємо розробці нових препаратів. Нинішнього року ми плануємо витратити на дослідження та розробки 290 млн грн.», — поділилася планами Філя Жебровська, голова наглядової ради ПАТ «Фармак».

У 2017 р. інвестиції ПАТ «Фармак» у розвиток та модернізацію становили 486 млн грн.

Ключовим об’єктом став проект «Тверді лікарські засоби–2». На його реалізацію минулого року компанія витратила 149,6 млн грн. Усього в технічне переоснащення ПАТ «Фармак» інвестувало 202 млн грн.

Витрати на модернізацію та реконструкцію становлять 213 млн грн., з них 43,8 млн грн. — на дооснащення дослідницьких та контрольних лабораторій. У розвиток ІТ-інфраструктури було спрямовано 63,9 млн грн.

ДОВІДКА

ПАТ «Фармак» — український виробник лікарських засобів європейського рівня. Завдяки високій якості препаратів та інноваційному підходу у виробництві ПАТ «Фармак» з 2010 р. є лідером фармацевтичного ринку України*.

Продукція ПАТ «Фармак» експортується до 20 країн світу. У портфелі компанії — 220 продуктових досьє. Щорічно компанія виводить на ринок до 20 нових препаратів.

За результатами 2017 р. ПАТ «Фармак» став лідером у постачанні лікарських засобів в Україні за програмою «Доступні ліки». З 23 молекул, на які розповсюджується програма, 8 є в портфелі компанії «Фармак». Це 26 готових лікарських засобів, з яких вартість 7 відшкодовується повністю, 19 — частково.

На підприємстві функціонує 19 виробничих ліній, що відповідають вимогам GMP. Впроваджена та постійно вдосконалюється фармацевтична система якості згідно з чинними регуляторними вимогами та відповідно до світових стандартів: ISO, GMP. Щороку компанія проходить близько 15 міжнародних інспекцій та перевірок.

За версією порталу «Економічна правда» у 2017 р. ПАТ «Фармак» увійшло до топ-5 найінноваційніших компаній України. Журнали «Бізнес», «Фокус» назвали ПАТ «Фармак» одним з найкращих роботодавців серед українських компаній. ПАТ «Фармак» — єдиний фармвиробник, який увійшов до топ-100 платників податків за 2017 р.**.

У компанії працюють більше ніж 2600 осіб. Понад 80% управлінських вакансій закриваються власними кандидатами.

У компанії функціонує 5 новітніх лабораторій. Власний лабораторно-технологічний комплекс R&D — науково-дослідний полігон для випробування нових і вдосконалення наявних технологій готових лікарських засобів. Лабораторії оснащені високотехнологічним обладнанням таких світових виробників, як Glatt, SBM, Urlinski, Belimed, De Ditrich, Gea, Sartorius, Malvern Instruments та ін.

З 2015 р. в ПАТ «Фармак» працює власний комплекс із виготовлення субстанцій (департамент з виробництва активних фармацевтичних інгредієнтів) у м. Шостка. Його планова потужність становить 100 т субстанцій на рік.


* За обсягами продажу лікарських засобів у грошовому вираженні, за даними Proxima Research. 
** Дані Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України.

За матеріалами, наданими ПАТ «Фармак»

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті